Пільги, гроші, справедливість. Що ви знаєте про допомогу під час війни? Тест

A+ A- Підписатися

Війна в Україні йде не третій рік, а 11-й. Тож більшість питань про допомогу потерпілим від війни виникли задовго до цих останніх трьох років. Але з початком повномасштабної війни вони поширились на значно більшу кількість українців.

Що робити, якщо військовий або цивільний зник безвісти? Як отримати допомогу постраждалим від воєнних злочинів? Як домогтися відповідальності за те, що у вас відняли майно, свободу, здоров’я? Як не втрачати зв’язок з українцями на окупованих територіях? Про це щодня питають правозахисників. Пройди тест і дізнайся, наскільки ти в темі, щоб допомогти потерпілим принаймні порадою.

1 / 8

Через війну в Україні чи не щодня збільшується кількість людей, зниклих безвісти за особливих обставин. Наразі в Єдиному реєстрі зниклих безвісти вже понад 50 тисяч українців. Серед них як військові, так і цивільні. Уявімо, ви дізнались про зникнення знайомої людини, і ця людина не має родичів, чи можете ви самостійно подати заяву про розшук зниклого безвісти?

Question Image

2 / 8

Родичі людини, яка отримала статус зниклої безвісти за особливих обставин, можуть отримувати такий вид державної допомоги, як пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Уявімо, що зникла особа має перелічених близьких родичів. Хто з них має право на таку пенсію?

Question Image

3 / 8

Українці, яких Росія захопила в полон або незаконно позбавила свободи, та їхні родичі мають право на матеріальну допомогу від держави. Про яку суму йдеться?

Question Image

4 / 8

Продовжимо питання про державну грошову допомогу для тих, кого Росія незаконно позбавила свободи. Щоб її отримати, потрібно спочатку офіційно встановити факт позбавлення свободи. Хто ухвалює рішення про це?

Question Image

5 / 8

Якщо в будинок чи квартиру українців на окупованій території заселились російські військові, це воєнний злочин, який відповідно не матиме строку давності. Куди можна подати заяву про такий злочин?

Question Image

6 / 8

На окупованих Росією територіях залишається велика кількість дітей та молоді, і Україні важливо, щоб ці діти вступали до українських вишів. Для цього вони мають приїхати на підконтрольну територію або в спеціальні центри за кордоном і скласти ЗНО або НМТ, бо це необхідна умова для вступу, правильно?

Question Image

7 / 8

Ще одне питання про абітурієнтів з окупованих територій. Під час вступу потрібно подати атестат про середню освіту. Але вже є багато дітей, які кілька років навчались в окупації і не мають документа українського зразка. Чи потрібно в цьому випадку перескладати всі предмети за стандартом української освіти, наприклад, в режимі екстернату, щоб отримати атестат?

Question Image

8 / 8

З початку повномасштабної війни українські правоохоронці зафіксували вже понад 300 фактів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Потерпілі від цих злочинів мають право на отримання невідкладних проміжних репарацій. Що означають ці репарації, чи йдеться лише про гроші?

Question Image

Ваш результат

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter