Домашнє насильство. Чи в темі ви, щоб протидіяти? Тест

A+ A- Підписатися

Домашнє насильство називають проблемою номер один для розв'язання в Україні як феміністи/-ки, так і ті, хто себе такими не вважають. Це відомо з результатів нещодавнього онлайн-опитування, проведеного Центром прав людини ZMINA за підтримки посольства Федеративної Республіки Німеччина. Вже понад два роки в Україні діє закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Але давайте перевіримо, наскільки добре ви обізнані в цій темі.  

1 / 10

 Як ви думаєте, скільки орієнтовно випадків домашнього насильства зафіксували минулоріч в Україні?

Question Image

2 / 10

Уявіть ситуацію, коли жінка звернулась до лікаря через болі у шлунку. Під час огляду він помітив у неї на тілі, зокрема зап’ястках, сліди від синців. Пацієнтка віджартувалась, відповідаючи, звідки вони. Лікар однак розповів їй, куди можна звернутися за допомогою у разі домашнього насильства. Після прийому він також повідомив про синці поліцію. Чи правильно він вчинив? 

Question Image

3 / 10

У випадку домашнього насильства за допомогою потрібно звертатися, тільки якщо дійшло до побиття?

Question Image

4 / 10

Яке максимальне покарання за домашнє насильство може отримати кривдник в Україні?

Question Image

5 / 10

Візьмемо до прикладу чоловіка і жінку, які живуть разом. Вони збирають на квартиру та відкладають гроші на спільну картку. Однак один з них хоче взяти частину власних коштів на необхідну термінову покупку. Іншій натомість забороняє це зробити, звинувачує партнера/ку у марнотратстві та забирає картку собі – так вчиняти правильно?   

 

Question Image

6 / 10

Якщо жінка потерпає від економічного насильства, вона не зможе домогтись покарання кривдника, адже в неї немає грошей на суди та адвокатів. Так?

Question Image

7 / 10

Потерпіла від насильства людина може домогтися для кривдника обмежувального припису – йому, зокрема, заборонять перебувати в одному житлі з нею. Але чи правда, що лише у тому випадку, якщо помешкання не належить і кривднику також? 

Question Image

8 / 10

Жінки, потерпілі від домашнього насильства, можуть разом з дитиною безкоштовно перебувати у притулках та кризових кімнатах. Наразі в Україні діє лише 37 таких притулків. А скільки їх має працювати?

Question Image

9 / 10

Суди та правоохоронці сьогодні вдаються до посередництва та альтернативного (позасудового) врегулювання конфліктів у справах про домашнє насильство. Фактично йдеться про примирення кривдника та потерпілої. Чи це корисна практика? 

Question Image

10 / 10

У попередньому запитанні в поясненні до відповіді ми згадали про Стамбульську конвенцію. Що це таке? 

Question Image

Ваш результат

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter