Зриваючи лікування ВІЛ-інфікованих, Україна порушує Женевські конвенції – експерт

Дата: 28 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Через оголошений 26 січня режим надзвичайної ситуації на Луганщині та Донеччині благодійні організації не можуть доставити ліки. Їм заважають режимні обмеження, відсутність дозволу та процедури із залученням міжнародних гуманітарних організацій.  

Відповідно, 400 пацієнтів на непідконтрольній українській владі втратили можливість лікування препаратами замісної терапії.

Про це на брифінгу в Українському антикризовому медіа-центрі сказав представник міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні Павло Скала, передає кореспондент Центру інформації про права людини.  

“Вони втратили лікування не через позицію російської влади, а через  Кабмін, який за чотири місяці після озвучення проблеми на Національній раді з протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу не спромігся розробити спеціальний порядок щодо доставлення таких ліків до неконтрольованих Україною територій. Цей порядок досі “ходить” по Кабміну. Якщо була б команда перших осіб держави, то це постачання ліків відбулось би протягом 24 годин чи кількох діб”, – обурюється Павло Скала.

Експерт вказує на те, що наступного тижня у Луганському обласному наркодиспансері 150 інших пацієнтів замісної підтримувальної терапії також втратять це лікування, якщо не буде в наступні дні поставлено препарати, зокрема метадон.

Павло Скала покладає усю відповідальність за зрив лікування ВІЛ-інфікованих на українську сторону.

“Женевські конвенції, я нагадаю, охоплюють ситуацію не тільки оголошеної війни, а й фактично проведення бойових дій на певній території. Якщо найближчими днями Кабмін не буде вживати рішучих кроків щодо затвердження порядку із застосуванням гуманітарних міжнародних організацій, які забезпечують препаратами 10 тисяч хронічно хворих українців, то багато хто загине. Відповідальність буде лежати у більшості на українській владі”, – каже Павло Скала.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: