Активісти закликали з’їзд суддів не голосувати за сумнівних кандидатів

Дата: 12 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Під Жовтневим палацом у Києві ‪‎адвокати‬, ‪‎експерти‬ та ‪активісти‬ вимагали не допустити кандидатів на посади суддів Конституційного Суду (‪КС‬) та органів суддівського ‪самоврядування‬ – Ради суддів України (‪‎РСУ‬) та Вищої кваліфікаційної комісії України (‪‎ВККС‬).

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з місця проведення акції.

Експерти Реанімаційного пакету реформ (РПР) проаналізували списки кандидатів і вказують на дані, які дискредитують звання судді.

“Ми не хочемо звинувачувати, але є певні дані про те, що ті кандидати не мають довіри в суспільстві, і деякі з них пов’язуються з одіозними особистостями, тому закликаємо з’їзд суддів не голосувати за них”, – сказав експерт РПР Михайло Жернаков.

%%GALLERY%%

За словами директорки департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяни Козаченко, на з’їзді суддів відбудеться звітування Вищої рада юстиції (ВРЮ) і голови РСУ Валентини Сімоненко щодо очищення судової влади.

“Але те, що делегатами на з’їзд обрані такі судді, як Оксана Царевич, яку ВККС відсторонила від посади судді, а також судді КС Наталя Шаптала та Михайло Запорожець, які приймали рішення щодо узурпації влади Януковичем, вказує на те, як відбувається очищення у цій гілці влади”, – наголошує Тетяна Козаченко.

Вона вказує, що, до прикладу, судову адміністрацію сьогодні досі очолює Зеновій Холоднюк, який, відповідно до закону “Про очищення влади”, не має права перебувати на цій посаді. РСУ не хоче його звільняти, каже Тетяна Козаченко.

“Одним із кандидатів є суддя Вищого адміністративного суду Володимир Бутенко. Він 20 жовтня 2015 року запровадив строк давності щодо порушення суддею присяги при вчиненні ним проступку. Це означає, що цей суддя надав індульгенцію усім суддям, які вчинили злочини не тільки щодо Євромайдану, а й будь-яке порушення присяги у той час, коли Вища рада юстиції рік не працювала”, – нагадала Тетяна Козаченко.

Експерти закликають суддів не голосувати за кандидата Павла Гвоздика, оскільки є сумніви в доброчесності цього судді.

У грудні 2013 року заступник голови Вищого спеціалізованого суду Павло Гвоздик заявив про неможливість застосування на практиці закону “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

12 січня 2014 року Павло Гвоздик закликав український парламент прийняти закони для посилення захисту суддів. За кілька днів Верховна Рада прийняла “диктаторські закони”, які звужували в Україні свободу мирних зібрань.

Експерти РПР наголошують, що кандидат на посаду судді КС тривалий час очолював Раду суддів загальних судів, яку Адміністрація президента Віктора Януковича використовувала для призначення лояльних до неї голів судів в загальних судах.

Згідно з декларацією, Павло Гвоздик має дві земельні ділянки 600 та 1000 кв. м., дві квартири (42,7 та 154 кв. м.), два гаражі (28,5 та 43 кв. м.). Члени його родини користуються чотирма земельними ділянками (1 600, 1 200, 1 330 та 1500 кв. м.), житловим будинком (195,2 кв. м.), трьома квартирами та іншим нерухомим майном.

Дружина Павла Гвоздика не дала згоди поширювати інформацію про її майно.

У іншого кандидата, Костянтина Бабенка не розкривається інформація в декларації про майно членів родини, що також дає експертам РПР підстави сумніватись в доброчесності судді.

На ХІІ позачерговому з’їзді суддів Бабенко активно закликав не голосувати за підтримку запропонованих делегатам позицій щодо змін до Конституції в частині судоустрою, які передбачали підвищення незалежності суддів та запровадження європейських стандартів судочинства, внаслідок чого рішення не ухвалили.

Згідно з даними проекту “Декларації без декорацій” Transparency International, кандидат на посаду судді КС Віктор Кривенко є одним з найбільш відомих землевласників. Члени його родини володіють 97 850 кв. м. землі, а сам кандидат володіє ділянкою площею 83 200 кв. м. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: