Зі школи у відділок: 10-річну росіянку за доносом директорки допитали силовики

Дата: 09 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

У столиці Росії Москві силовики прийшли до однієї зі шкіл та забрали на допит 10-річну школярку. Причиною цього стала скарга адміністрації закладу на те, що дівчинка має у соцмережах фотографію в синьо-жовтих кольорах. 

Про це повідомили в “ОВД–Інфо”. 

“Школа у Некрасовці”, в якій вчиться дівчинка. Фото: “Комсомольская правда”

Правозахисникам про затримання розповіла мати дівчинки.

Жінку наприкінці вересня викликали до закладу обговорити пропуски занять її дитиною. Виявилось, що дівчинка не ходить на урок “Розмова про важливе” – заняття, на яких вчителі мають розповідати школярам, зокрема про війну в Україні, використовуючи наративи пропаганди. 

На бесіді, як розповіла мати дівчинки, були присутні заступник директора, завуч і три соціальних педагоги, які питали, зокрема, про фото дівчинки в чаті з однокласниками. Наступного ж дня росіянці повідомили, що надійшла скарга від батька однокласника на те, що нібито її донька опублікувала в загальному чаті опитування про мир та війну.

Вже 29 вересня директорка закладу написала листа силовикам, в якому добре відгукується про успішність та характер школярки, але просить “обстежити житлово-побутові умови сім’ї та встановити причинно-наслідкові зв’язки подібної поведінки дитини, її громадянської позиції”.

Також від поліції вона вимагала “вплинути на виховну позицію” матері, щоб та не “вплинула” на доньку “переконаністю власних політичних поглядів” та не заохочувала “в обговорення міжнаціональних та політичних питань у дитячому колективі”. 

Через тиждень, 5 жовтня близько 10-ї години, до школи за дівчинкою приїхала поліція.

“Поки мама їхала до доньки, співробітниця поліції, інспекторка у справах неповнолітніх допитувалась у п’ятикласниці — чи мама працює, чим вона займається, як проводять дозвілля в сім’ї. Співробітники поліції вирішили доставити дівчинку до відділу, причому окремо від мами. На очах у дитини, що плакала, силовики грубо повели матір до виходу”, – розповідають правозахисники. 

Фото: iStock Photo

У відділку на дівчинку та її маму чекали співробітники Центру по боротьбі з екстремізмом, які почали нишпорити у жінки в телефоні та читати листування. Також прибули п’ятеро співробітників сімейного центру та служби опіки. Всі вони три години брали пояснення у мами з донькою. За підсумками поліція склала протокол доставлення неповнолітньої та пояснення.

Однак й після того, як дівчинку з мамою відпустили додому, силовики не припинили тиск на них. Через деякий час поліцейські прийшли додому до родини, не пред’являючи жодних документів. Цього разу вони читали листування та вивчали історію пошуку в телефоні та ноутбуці дитини й рилися у постільній білизні. 

Днями інспектор у справах неповнолітніх усно повідомила матері, що їх викличуть на комісію для постановки на профілактичний облік.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну та ухвалення в Росії нових репресивних законів побільшало новин про доноси та затримання росіян за, наприклад, елементи одягу й манікюр у кольорах українського прапора та розмови у публічних місцях. 

ZMINA розповідала про історію російського подружжя Оксани та Олександра Веселових, які під час відпочинку в місті Нальчик опинились у камері СІЗО. Сусіди за столиком у їдальні почули їхню розмову про Україну та донесли силовикам. Веселових не одразу хотіли затримувати навіть ефесбівці, які приїхали на виклик, однак чотири жінки, що підслухали діалог, були дуже наполегливими. 

Також розповідали історію жительки Москви Віри Башмакової. На неї донесла знайома з двору через наклеєний на заднє скло автівки напис “Ні війні”, складений з аркушів А4. 

Фотографія обкладинки: REUTERS/Andrew Kelly

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter