Журналісти реконструювали бомбардування драмтеатру в Маріуполі та вважають, що там загинули 600 людей

Дата: 04 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Унаслідок бомбардування російськими військовими будівлі Донецького драматичного театру в Маріуполі могли загинути близько 600 осіб. Раніше влада міста казала про, ймовірно, 300 загиблих. 

Про це йдеться в розслідуванні видання Associated Press.

Фото: Reuters

Журналісти реконструювали події 16 березня завдяки розповідям 23 очевидців, планам поверхів театру, а також фото- й відеоматеріалам, зробленим усередині.

До нині невідомо, скільки саме людей переховували в будівлі, однак більшість свідків зазначила, що кімнати та коридори були переповнені – приблизно одна людина на кожні 3 квадратні метри вільної площі. За словами більшості тих, хто врятувався, на момент авіаудару в театрі перебували близько тисячі осіб.

Драмтеатр як бомбосховище відкрили для всіх охочих на початку березня й, за словами режисерки Олени Білої, яка працювала там 19 років, у перші дні сховатися туди прийшло 600 осіб, однак потім їх ставало більше. 

Після бомбардування ніхто, зокрема й рятувальники, не бачив, щоб з-під завалів вдалося вибратися більш як 200 людям. Вцілілі виходили через головний вихід або один бічний вхід, бо другий бік і задня частина будівлі були зруйновані.

Фото: Reuters

Загинули внаслідок бомбардування не тільки ті, хто переховувався в будівлі, але й ті, хто був ззовні. Усі свідки розповіли, що на польовій кухні неподалік театру були щонайменше сотні людей і під час авіаудару ніхто з них не вижив. 

Спростували розслідувачі й твердження російського військово-політичного керівництва про те, що всередині драмтеатру нібито була база українських військових. Жоден зі свідків не бачив їх там.

Нагадаємо, що ОБСЄ визнала воєнними злочинами атаки російських військових на пологовий будинок та драмтеатр у Маріуполі. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: