Журналісти України та Росії вимагають звільнити Станіслава Асєєва з полону бойовиків

Дата: 23 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Представники Нацспілки журналістів України та Союзу журналістів Росії закликають звільнити українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого з червня 2017 року бойовики незаконно утримують у Донецьку.

Про це повідомляє НСЖУ.

Таку спільну заяву активісти журналістських організацій обох країн погодили під час зустрічі у Відні під егідою Представника ОБСЄ з питань свободи медіа Арлема Дезіра. “Ми стурбовані відсутністю доступу до Станіслава Асєєва та відсутністю інформації про стан здоров’я журналіста”, – йдеться у публічній заяві медійників України та Росії.

Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів та австрійського відділення “Репортерів без кордонів”.

Нагадаємо, Асєєв, який працював на українську службу Радіо Свобода та ще кілька українських видань під псевдонімом Станіслав Васін і писав про повсякденне життя на сході України, пропав 2 червня. 11 січня звільнений з полону “ДНР” історик Ігор Козловський заявив, що Асєєва в Донецьку утримують на заводі “Ізоляція”. У вересні минулого року йому вдалося передати матері записку, де він писав, що сподівається на обмін заручників.

До з’ясування його долі та звільнення в разі полону закликала низка правозахисних та журналістських спільнот: спілки журналістів України і Росії, “Репортери без кордонів”, Комітет захисту журналістів (США), “Міжнародна амністія”.

15 липня Олег Котенко, голова групи “Патріот”, яка працює над звільненням політв’язнів в Україні, розповів незалежному телеканалу “Громадське радіо”, що сепаратисти затримали Асєєва за “проукраїнську позицію” та “поширення інформації про так звану “ДНР”, яка, на думку бойовиків, не відповідає дійсності”.

16 липня друг Асєєва та колишній народний депутат Єгор Фірсов, посилаючись на письмове підтвердження, надане матері Асєєва, написав у блозі в інтернет-видання “Українська правда”, що сепаратисти звинувачують журналіста у шпигунстві. За словами Фірсова, якщо журналіст буде засуджений так званим судом, то його можуть ув’язнити до 14 років.

31 липня група зі звільнення військовополонених “Патріот” закликає бойовиків угруповання “ДНР” показати інтерв’ю з журналістом Станіславом Асєєвим, щоб переконатися, що він живий.

У оприлюдненому 12 вересня звіті Моніторингова місія ООН зазначає, що бойовики не дозволяють спілкуватися з рідними журналісту Станіславу Асєєву (Васіну).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: