Журналісти присвячують вразливим групам лише кожен 20-й матеріал

Дата: 22 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Українське суспільство не отримує повної інформації про вразливі категорії населення, які виникли внаслідок конфлікту на Сході.

Такими є дані моніторингу висвітлення конфліктно-чутливих тем, яке зробила ГО “Інститут масової інформації”.

Лише 5% від загальної кількості матеріалів в центральних друкованих та інтернет-ЗМІ були присвячені конфліктно-чутливим групам населення. При чому, переважна більшість з них (74% від кількості конфліктно-чутливих матеріалів) були присвячені бійцям АТО, а інформація про інші вразливі групи (волонтери, переселенці, мешканці окупованих територій, діти і родини військових) склала менше 0,5%.Показується IMI.jpg Показується IMI.jpg

Показується IMI.jpgМатеріали про соціальні групи, дотичні до конфлікту, склали 7,7% в друкованих виданнях і 4,5% в інтернеті, від загальної кількості матеріалів. Більше половини цих матеріалів стосувалися бійців АТО, натомість іншим вразливим групам було присвячено менше 1% від загальної кількості матеріалів.

Інформація про мешканців окупованих територій склала 0% як в загальноукраїнських, так і в регіональних друкованих ЗМІ.

Більшість матеріалів (95%) мала новинний та фактажний характер, лише 5% матеріалів були аналітикою чи статтями.

Найбільше матеріалів про конфліктно-чутливі групи населення зафіксували в Одесі (11% від загальної кількості матеріалів), Запоріжжі (9,5%), та Дніпропетровську (9%). Найменше матеріалів було зафіксовано в Ужгороді (4%) та Луцьку (5%).

Переважна кількість ЗМІ практично не вживали мови ворожнечі, ІМІ зафіксував лише кілька випадків яскраво негативно забарвленої лексики, яку можна списати на некомпетентність журналістів.

В 50% матеріалів загальноукраїнських інтернет-видань інформація про вразливі групи та іншу сторону конфлікту була неповною. Приблизно чверть матеріалів базувалася на джерелах із соціальних мереж, при чому, з непідтверджених акаунтів.

Моніторинг проводився протягом листопада 2015 року в друкованих та онлайн-виданнях (Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Луцьк, Одеса, Полтава, Ужгород, Харків, Херсон, Чернівці). Досліджувалися всі матеріали, які вийшли в цей період (загалом, 12 тис. матеріалів в регіональних інтернет-виданнях, і 4 тис. матеріалів в друкованих виданнях).

Моніторили такі ЗМІ: УП, УНІАН, LB.ua, “Обозреватель”, “Ліга” (загальна вибірка склала 2,5 тис. матеріалів) та друковані видання: “Країна”, “Вести”, “Сегодня”, “Новое Время” (загальна вибірка – 380 матеріалів).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: