Журналіст Семена може виїхати з Криму після липня 2019 року – адвокат

Дата: 03 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Український журналіст Микола Семена може отримати можливість виїхати з території окупованого Криму на материкову частину України в липні 2019 року.

Про це Крим.Реалії розповів адвокат журналіста Еміль Курбедінов.

За його словами, Миколі Семені надійшов лист від начальника виконавчої служби, в якому зазначено, що він не уповноважений розглядати його “виїзд за кордон”. Миколі Семені, додав адвокат, залишається чекати умовно-дострокового звільнення.

“Виходить, що тільки в липні в нього закінчується половина терміну умовного засудження. Він може подати на умовно-дострокове. Якщо задовольнять, а це через суд робиться, тоді він спокійно може виїхати”, – каже адвокат.

2 жовтня стало відомо, що Миколі Семені відмовили в дозволі на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

Раніше Національна спілка журналістів України закликала українську владу і міжнародні організації докласти всіх зусиль, щоб домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста Миколи Семени.

Відповідні звернення в ОБСЄ і до російського Уповноваженого з прав людини надіслала й українська Омбудсман Людмила Денісова.

У вересні 2017 року суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність на три роки.

У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Семені вирок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter