Жінкам у Саудівській Аравії дозволять служити в армії

Дата: 04 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Уряд Саудівської Аравії дозволить жінкам служити в армії.

Про це повідомляє Arab News.

Міністерство оборони країни планує зняти заборону для жінок найближчим часом та запрошує їх проходити службу в наземних, повітряних, військово-морських та ракетних військах. Ініціатива уряду країни є частиною плану королівства з розширення можливостей саудівських жінок та їхньої ролі в суспільстві. У межах плану жінкам уже дозволили працювати над кримінальними розслідуваннями та боротьбою з наркотиками в правоохоронних органах.

Правозахисники неодноразово критикували владу країни за дискримінаційне законодавство щодо жінок. Зміни в цій сфері почалися після приходу до влади в країні короля Салмана Аль Сауда у 2015 році, а згодом призначення ним через два роки свого сина Мухаммеда бін Салмана спадкоємцем престолу.

За цей час саудівським жінкам дозволили видавати водійські праваліцензії пілотів, відкривати бізнес без згоди чоловіків, а також подорожувати

Як відомо, в українській армії також намагаються втілювати принципи ґендерної рівності. Так, за даними Міністерства оборони, за останні десять років кількість жінок у армії збільшилась у 15 разів: з майже 2 тисяч у 2008 році до 27 тисяч у поточному. 

Також цього року жінкам в Україні вперше дозволили навчатись у військових ліцеях. Завдяки цьому до Харківського військового інституту танкових військ поточного року вперше вступили шість дівчат.

Незважаючи на це, жінки досі стикаються з дискримінацією в армії. Так, наприклад, багато керівних і бойових посад в армії залишаються недоступними для жінок. Ці обмеження прописано у двох наказах Міністерства оборони. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: