Жадан планує привезти українську культуру на Донбас

Дата: 13 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Фестиваль “Українська весна” відбудеться з 27 лютого по 1 березня у трьох містах – Слов’янську, Краматорську і Сєверодонецьку.

Про це йдеться у матеріалі “Радіо Свобода“.

У фестивалі візьмуть участь близько 20 митців, серед них – Андрій Курков, Олександр Ірванець, Світлана Поваляєва та інші. Серед музикантів – гурти “Kozak System” і “Собаки у космосі”. З Німеччини також прилетить співачка Мар’яна Садовська.

Ініціатором такої “культурної експансії” на схід виступив відомий український письменник Сергій Жадан, що народився у Старобільську на Луганщині та вже довгий час мешкає у Харкові. Він розповідає, що митці почали їздити до зони АТО ще у вересні, потім їх стали запрошувати місцеві активісти, і загалом такі поїздки мають запит – наприклад, на останній виступ у Слов’янському університеті прийшло близько 800 осіб. На думку Жадана, фестиваль допоможе зміцнити культурні зв’язки з населенням сходу України. 

На жаль, ситуація до війни на Донбасі справді була не найкращою, туди мало хто приїздив. Уся ця територія віддавалася на відкуп іноземній пропаганді. Існував стереотип, що Донбас – це українофобська територія, біла пляма, на яку не варто звертати увагу. Це велика помилка, але її ще не пізно виправляти“, – говорить Жадан.

Також він зазначає, що під час виступів на темі війни не акцентуватимуть – це будуть просто мистецькі заходи, яких, як сподівається письменник, в подальшому на сході буде ще більше і вони перестануть бути чимось незвичним.

Важливо під час таких поїздок показати місцевим мешканцям, що решта українців – не такі, якими їх зображує російська пропаганда, говорить вокаліст гурту “Kozak System” Іван Леньо. Та додає: прикро, що така “культурна мобілізація” відбувається вже тоді, коли частину території вже втрачено.

Так, цей регіон нам з хлопцями, наприклад, незнайомий. Багато наших концертів відбувалося завжди на західній Україні, та й в принципі на Заході. До Донецької та Луганської області якось не доїжджали. В силу зрозумілих причин – не просять, не їдемо. Зараз треба їхати, коли й не просять, а тим більше – якщо просять“, – каже музикант.

Нагадаємо, керівник правозахисної організації “Донецький  Меморіал” Олександр Букалов висловив думку, що збройний конфлікт на сході України виник багато в чому через представників владних структур та олігархічну систему. Експлуатація праці і земельних ресурсів в регіоні набула класичних неофеодальних рис. Такі обставини змусили деградувати систему державного управління, а також промислову та соціальну структуру.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: