Зеленський заявив, що в Україні мають перестати існувати інтернати

Дата: 18 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У День усиновлення, 17 вересня, президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості всиновлення всіх українських дітей, які залишилися без батьківського піклування. Він переконаний: інтернати в Україні не мають існувати.

Про це глава держави заявив у своєму вечірньому зверненні.

Ілюстративне фото. Джерело: Укрінформ

“Це, напевно, одна з найпочесніших місій у житті – допомога дитині уникнути сирітської долі. Усім, хто так допомагає діткам, усім, хто так поширює тепло своєї сім’ї, щоб поменшало самотніх доль у цьому світі, – всім дякую”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна має прийти до того, щоб для всіх дітей, які залишилися без батьківського піклування, знайшлася своя родина та свій власний дім.

“Інтернати – це має бути точно не про Україну. Я дякую всім, хто працює заради цього!” – підсумував президент.

Як відомо, третій президент України Віктор Ющенко 2008 року заснував День усиновлення, який відзначали 30 вересня, – у день, коли за юліанським календарем відзначається церковне свято Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Мета цього дня – підтримка розвитку всиновлення та сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Забезпечення та утримання цих дітей покладається на державу.

У 2023 році у зв’язку з рішенням Православної церкви України та Української греко-католицької церкви про перехід на новоюліанський церковний календар президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дат, коли відзначають низку державних свят, приурочених до церковних, зокрема й Дня всиновлення.

Тепер його відзначатимуть щорічно 17 вересня.

Раніше ZMINA писала, що в лютому 2022 року Рада відтермінувала на два роки перетворення санаторних шкіл на інші заклади. Їх мали трансформувати в інші заклади або ліквідувати до липня 2022 року, але процес трансформації відтермінували до липня 2024.

Нагадаємо, що в українських закладах інтернатного типу здебільшого відсутні бомбосховища. Значна частина з них має підготовлені підвали, де зібрано речі першої потреби. Проте навіть за наявності укриття персонал часто нехтує сигналами тривоги й користується для безпеки клієнтів правилом двох стін.

Під час надзвичайного стану особливо гостро постає питання забезпечення прав людини для осіб з інвалідністю, які проживають в інтернатних установах та інших місцях несвободи. Наразі експерти наголошують на важливості реформування інтернатної системи та пошуку якісної альтернативи, яка відповідала б нормам Європейського Союзу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter