Зеленський затвердив Стратегію кібербезпеки України

Дата: 02 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський 1 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про план реалізації Стратегії кібербезпеки.

Відповідний указ оприлюднили на сайті глави держави.

Контроль над виконанням рішення покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова, йдеться в документі.

План реалізації Стратегії кібербезпеки РНБО ухвалила 30 грудня 2021 року. Він передбачає проведення низки заходів задля посилення кібербезпеки нашої країни.

Водночас Кабінет Міністрів разом зі Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки та Національним інститутом стратегічних досліджень повинен кожні пів року інформувати Національний координаційний центр кібербезпеки про виконання плану. Комплекс заходів, який передбачає план, має затверджуватися щороку.

Фінансуватиметься виконання визначених планом завдань з держбюджету.

Стратегію посилення кібербезпеки країни РНБО обговорила наприкінці минулого року на засіданні під головуванням Зеленського в межах напрацювання заходів щодо гарантування національної безпеки від внутрішніх і зовнішніх загроз.

До порядку денного засідання внесли 21 питання, зокрема щодо висновків з оцінювання ситуації довкола державного кордону України. Також РНБО розглянула питання щодо механізмів реалізації плану оборони України.

Тоді Данілов на брифінгу сказав, що “план оборони нашої країни – суцільної оборони – ухвалили вперше за 30 років”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що кіберфахівці СБУ встановили хакерів всесвітньо відомого угруповання “Armagedon”, яке вчинило понад 5 тисяч кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури нашої країни.

Ними виявилися офіцери так званого “кримського” ФСБ і зрадники, які перейшли на бік ворога під час окупації півострова Росією 2014 року.

Українській спецслужбі вдалося поіменно встановити зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати неспростовні докази їхньої причетності до атак. За інформацією СБУ, Armagedon – це спеціальний проєкт ФСБ РФ, який прицільно “працював” по Україні. Цей напрям роботи координується 18-м Центром ФСБ (Центр інформаційної безпеки) з дислокацією в Москві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter