Зеленський попросив Кабмін, РНБО і СБУ проаналізувати режим в’їзду росіян до України

Дата: 29 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію Сергія Стерненка, у якій міститься заклик заборонити російським громадянам в’їзд на територію України або запровадити візовий режим.

Відповідь президента оприлюднили 26 листопада на сторінці “Електронні петиції Офісу президента”. 

Володимир Зеленський вважає, що на тлі російської агресії “значна увага до цього питання з боку українського суспільства є цілком виправданою”.

У своїй відповіді він зазначає, що від початку агресії Росії навесні 2014 року Україна запровадила низку заходів для посилення контролю на українсько-російському кордоні. Зокрема, в’їзд громадян Росії до України здійснюється за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами, з 1 січня 2018 року прикордонна служба запровадила фіксацію біометричних даних іноземців, зокрема громадян Росії.

“Зазначу також, що запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення й аналізу всіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з погляду безпекових аспектів та можливих соціальних наслідків нововведень”, – відповів Зеленський.

Президент також відзначив окремий механізм, що, на його думку, ефективно використовується Україною для невідкладного та ефективного реагування на наявні й потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці нашої держави з боку окремих громадян Російської Федерації, – застосування до таких осіб санкцій, зокрема заборон в’їзду на територію України.

Президент надіслав петицію прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю, секретареві Ради національної безпеки і оборони Олексію Данілову та голові Служби безпеки України Івану Баканову “з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Росії потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів”.

Нагадаємо, 22 вересня телеведучий Ігор Кондратюк створив петицію на сторінці президента з проханням заборонити будь-які виступи виконавців РФ на території України, окрім тих, хто відкрито підтримав Україну (Віктора Шендеровича, Андрія Макаревича, Лії Ахеджакової). 

Володимир Зеленський відповів, що в чинному законодавстві вже передбачено механізми для контролю та обмеження виступів виконавців-громадян РФ. Зокрема, СБУ може заборонити такі виступи, якщо в них беруть участь небезпечні для України росіяни. До того ж українське законодавство забороняє проводити будь-які масові заходи, де шириться російська пропаганда або виправдовується окупація українських територій Росією.

У вересні заступник міністра закордонних справ України, надзвичайний і повноважний посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар пояснив, чому Україна не розриває дипвідносин з Росією.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter