Зеленський переніс призов на строкову службу на місяць

Дата: 24 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський офіційно переніс весняний призов до Збройних сил з квітня на травень. 

Відповідний указ опублікуваний на сайті голови держави. 

Зеленський вніс зміни у свій попередній указ від 16 січня “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році”. Тепер весняний призов має пройти в Україні у травні-липні 2020 року.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів на початку поточного року. У документі, зокрема, йшлося про призов до армії з 18 років. 

Публікація указу спричинила неоднозначну реакцію в суспільстві, адже під час президентства Петра Порошенка на строкову службу до армії забирали юнаків 20-річного віку. Відбувалося це через розбіжності між Законом “Про військовий обов’язок і військову службу” і президентськими указами про призов.

Однак згодом у Міноборони виступили із заявою, що на строкову службу 18- та 19-річних юнаків не призиватимуть, за винятком тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав ЗСУ.

Також останні кілька років під час призовних кампаній часто з’являються новини про так звані облави на призовників, які проводять працівники військкоматів разом з поліцією, а також підтверджені факти доставлення чоловіків до пунктів збору. 

Значними порушеннями прав призовників відзначився військовий призов 2018 року: тільки в столиці понад 20 чоловіків протягом квітня-травня потерпали від таких дій з боку правоохоронців та робітників військкоматів. Про такі практики також повідомляли зі Львова та Рівного.

На ситуацію з незаконним доставленням призовників неодноразово реагувала Омбудсман, яка пропонувала унормувати відповідні статті законодавства. Засуджував практику “полювання” й Генштаб. Нове керівництво Міноборони вже висловилося проти проведення подібних рейдів

Однак для чоловіків, які зіткнулися з такими діями правоохоронців, ZMINA підготувала спеціальну інструкцію

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: