Зеленський вважає неприйнятним, коли санкції обговорюються так довго, як це було з шостим пакетом
Президент України Володимир Зеленський вважає неприйнятним, коли на обговорення санкційного пакета, зокрема шостого, країни витратили багато часу.
Про це він заявив під час відеовиступу на Міжнародному безпековому форумі в Братиславі, пише “Європейська правда“.
“Добре, що шостий санкційний пакет нарешті оформлений. Але він має запрацювати невідкладно, щоб можна було перейти далі, до підготовки сьомого пакета. Кожний зв’язок з Росією – це мотузка, яку Росія спробує перетворити на зашморг”, – сказав Зеленський.
Він додав, що головне значення санкційних пакетів ЄС полягає в тому, щоб зробити Європу незалежною від Росії.
Головний сенс санкційних пакетів Європейського Союзу – не просто завдати шкоди Росії, а зробити Європу незалежною від Росії, обірвати всі критичні зв'язки між Росією та країнами Європи, які Москва використовує як зброю, зокрема енергетичну.
Володимир Зеленський
Тим часом експерти Групи Єрмака-Макфола констатують, що затримка із запровадженням шостого пакета знизила ефективність раніше вжитих заходів та дозволила росіянам адаптуватися до нових обмежень.
Як йдеться у прес-релізі, за час, що минув після ухвалення рішення про скорочення імпорту російських енергоносіїв, кремль отримав десятки мільярдів нафтогазових доходів.
“Група впевнена: повне нафтогазове ембарго на російські енергоносії є найбільш дієвим економічним важелем тиску для припинення російської агресії проти України. Швидке ухвалення такого рішення сприяє безболісній переорієнтації європейської економіки та підготовки до зими”, – мовиться у заяві.
Учасники Групи Єрмака-Макфола закликають партнерів обмежити будь-які бізнес-зв’язки з Росією. На їхню думку, поєднання санкційних обмежень та відключення всіх російських фінансових установ, включно з Газпромбанком, від глобальної системи здатне пришвидшити завершення війни Росії проти України.
Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. Із цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.