Заступник голови нового Верховного Суду, ймовірно, брав участь у корупційних схемах – ГРД

Дата: 01 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Заступник голови нового Верховного Суду та колишній голова Вищого господарського суду Богдан Львов має негативний бекграунд та, ймовірно, брав участь у корупційних справах.

Про це в ефірі Громадського радіо заявила членкиня Громадської ради доброчесності Євгенія Моторевська.

На попередній посаді Богдан Львов розподіляв справи вручну, хоча згідно закону вони мають розподілятися автоматично, щоб не було втручання керівництва суду, розповідає експертка. За цим фактом було відкрите кримінальне провадження, яке згодом  закрили. Після цього Богдан Львов надав документи у Вищу кваліфікаційну комісію суддів, де йшлося про те, що слідчий не знайшов злого умислу, каже Моторевська.

Також ГРД звертала увагу на статки Богдана Львова.

“Він все своє життя пропрацював суддею, його дружина займалася науковою діяльністю. Тим не менше, ця людина володіє двома елітними дорогими автівками, хорошою квартирою. Пан Львов задекларував два годинники. На жаль, він не вказав у декларації, коли вони були придбані і конкретну модель. Але це, наприклад, годинник Breguet, вартість якого стартує від 18 000 доларів і може досягати 50 000 доларів. Це дуже коштовні речі. Громадськість, на жаль, не отримала відповіді, за які кошти вони були придбані”, – зазначає експертка.

Окрім того, наголошує Євгенія Моторевська, Богдан Львов фігурував у скандалі, яке розслідувало Громадське.

“ГПУ оприлюднила інформацію, що Гречківського (члена Вищої ради правосуддя – ред.) затримали на хабарі в півмільйона доларів, що він має сприяти певній компанії у вирішенні справи в судах всіх трьох інстанцій. Посередник у цій справі заявляв (це задокументовано), що пан Гречківський обіцяв вирішити всі справи в судах через свого давнього колегу, приятеля,  голову Вищого господарського суду Богдана Львова. Коли я почала займатися цією справою, ми з’ясували цікаві речі. Наприклад, те, що у Вищому господарському суді справи, пов’язані з інтелектуальною власністю (а ця скандальна справа була пов’язана з патентами на квас), розглядає обмежене коло суддів і серед них є Богдан Львов. Коли б ця справа дійшла до касації, її б обов’язково розглядав Львов”, – розповідає вона.

Водночас Євгенія Моторевська зазначила, що ГРД схвально оцінила призначення Валентини Данішевської на посаду голови Верховного Суду – зокрема, через хороші характеристики колег з юридичних кіл, освіту за кордоном та досвід роботи в громадському секторі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: