Заступник Генпрокурора стверджує, що документи для Гааги готові
Українська сторона підготувала всі необхідні документи для звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо притягнення до відповідальності керівництва Російської Федерації, “ДНР” і “ЛНР” за злочини проти людяності.
Як розповів у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” заступник генерального прокурора України Віталій Касько, для старту процедури потрібна лише відповідна заява президента України Петра Порошенка.
“По-моєму це (документи – ІФ) зависло десь у Кабінеті Міністрів. Ми всю інформацію надали. У кожному разі, тут важко пред’явити якісь претензії до Кабінету міністрів, тому що для того, щоб пішов процес, необхідна заява від глави держави, адже постанови парламенту мало“, – розповів у п’ятницю заступник генерального прокурора України.
Він пояснив, що для початку розгляду матеріалів в офісі прокурора Гаазького трибуналу необхідне звернення президента.
“МЗС передав в адміністрацію президента проект цього звернення, але, наскільки мені відомо, воно досі не підписане, тому не маючи звернення, направляти ці матеріали немає сенсу“, – розповів Касько.
При цьому заступник генпрокурора знову підкреслив важливість ратифікації Україною Римського статуту для належної взаємодії з цією інстанцією.
“А взагалі-то дуже бажано ратифікувати Римський статут. Ми цього чомусь досі не зробили, хоча Генпрокуратура щоразу підписує відповідні проекти закону і виступає обома руками за те, щоб ми ратифікували Римський статут і все йшло у встановленому ним порядку“, – зазначив Касько.
Генпрокуратура України раніше підготувала матеріали для звернення до Гаазького трибуналу і передала їх до Кабінетові Міністрів.
Нагадаємо, Міжнародна федерація з прав людини (FIDH) та її партнерська організація в Україні, Центр Громадянських Свобод (ЦГС), після перебування FIDH з адвокаційною місією у Києві заявили, що ескалація насильства на сході України підтверджує для України необхідність ратифікувати Римський статут. Це дозволить притягти до відповідальності винуватців злочинів проти людяності, незалежно від їх громадянства.