Засідання у справі Семени перенесли на прохання захисту, який вимагав гласності
Перше відкрите судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени перенесено на 3 квітня. Таке рішення сьогодні прийняла суддя Залізничного районного “суду” Надія Школьна після розгляду клопотання сторони захисту про проведення процесу в просторішому приміщенні.
Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.
Своє клопотання адвокат Олександр Попков аргументував тим, що на процес не змогли потрапити багато журналістів, оскільки для них не вистачило місць у залі судового засідання. Також він зазначив, що і для роботи адвокатів створені скрутні умови, а в підсудного Миколи Семени взагалі відсутній стіл, щоб розкласти папери.
У відповідь представники “прокуратури” заявили, що розцінюють цю заяву як образу “суду”, а також, що намір забезпечити доступність і гласність в політично мотивованій справі – не більше ніж капризи боку захисту. При цьому обвинувач Урдінская порадила брати приклад з “прокурорів”, які, незважаючи на свою комплекцію, сидять удвох за своїм столом і не бачать перешкод для роботи.
“Суддя” Школьна зазначила, що журналісти подавали клопотання на відеозйомку, але вони були залишені без розгляду у зв’язку з неправильною формою подачі. Також вона пояснила, що зал обраний у зв’язку з поданим раніше клопотанням про забезпечення аудіозапису процесу, а переносити все обладнання займе дуже багато часу. Однак у результаті допущеної процесуальної помилки – суддя висловила свою думку до того, як опитала сторони, – вона була змушена перенести засідання на 3 квітня.
Варто зазначити також, що напередодні засідання судовий пристав і секретар суду спробували в усному порядку заборонити використання аудіозаписувальних пристроїв, мотивуючи свої вимоги тим, що дозвіл на це має дати “суддя”. При цьому пристав висловлював погрози, що в разі використання таких пристроїв, вони будуть вилучені.
Нагадаємо, 15 лютого 2017 року 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися на підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.
Навесні 2016 року в Криму відбулися масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.
Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.
28 листопада 2016 року Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.
20 січня цього року Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням Кримінально-процесуального кодексу.