Заочно судитимуть трьох росіян, які торік на Харківщині викрали з дому та зґвалтували жінку

Дата: 31 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

До суду скерували обвинувальний акт щодо трьох російських військових, яким закидають порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Ахмеров Еміль, Шляпніков Костянтин та Маммієв Маммі. Фото: Книга катів українського народу та Харківська обласна прокуратура

Імен підозрюваних не називають, втім, ZMINA вже розповідала, що мова йде про 44-річного командира на прізвисько “Вовк” Ахмерова Еміля Каміровича, якого можна знайти в Книзі катів українського народу. 

Імена двох інших росіян вдалось дізнатись з тексту підозри —  йдеться про 24-річного молодшого сержанта Маммі Маммієва та 20-річного рядового на прізвисько “Малой” Костянтина Шляпнікова. Усі вони є членами 99 артилерійського полку ЗС РФ.

Навесні минулого року вони ввірвалися на територію домоволодіння в одному з населених пунктів Харківщини, де проживала потерпіла разом із сім’єю. 

Росіяни побачили співмешканця потерпілої, а невдовзі з будинку на звук стрілянини вийшла й вона. Росіяни наказали віддати телефони, перевірили їх та повернули. 

Згодом, як вважають слідчі, Ахмеров, Маммієв, Шляпніков та один російський військовий, особу якого ще треба встановити, домовилися вчинити сексуальне насильство щодо господарки домоволодіння, а тому повернулись. Її співмешканцю наказали покликати жінку на подвір’я, а йому разом з матір’ю потерпілої – залишатися всередині. 

Троє військових посадили постраждалу до бронетранспортера та відвезли до захопленого приватного будинку в тому ж місті, де їх чекав Ахмеров. Дорогою невстановлений росіянин натягнув капюшон на голову жінці та торкався її тіла, вчинивши цим сексуальне насильство.

У будинку жінку завели до кімнати, куди невдовзі прийшов невстановлений російський військовий, який зґвалтував її. У цей час туди зайшов інший невстановлений росіянин та, побачивши, що відбувається, наказав ґвалтівнику вийти, аргументувавши це тим, що вчиняти насильство першим має командир Ахмеров. 

Користуючись тим, що жінка не могла чинити опір, усі підозрювані та деякі ще не встановлені російські військові по черзі вчиняли сексуальне насильство щодо неї.

Після деокупації дівчина сама звернулася до правоохоронців, щоб притягнути кривдників до відповідальності. Травми, які вона отримала, підтвердила судово-медична експертиза. 

Щодо одного з підозрюваних – Костянтина Шляпнікова – медіа повідомляли про його ліквідацію на Луганщині. 

Нагадаємо, що найбільше випадків сексуального насильства, вчиненого російськими військовими, зафіксували на Київщині та Херсонщині, а більшість відомих спеціальній комісії ООН потерпілих – це жінки, які були самі вдома. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter