Загиблих жителів Маріуполя набагато більше ніж свідчать офіційні дані — радник мера міста
Кількість людей, загиблих у Маріуполі, може бути набагато більшою за офіційну статистику.
Про це 7 травня повідомив радник мера міста Петро Андрющенко на своїй сторінці у фейсбуку.
Він навів свідчення одного з учасників розбору завалів у Маріуполі, який забажав залишитися анонімним, оскільки перебуває в Маріуполі в постійній небезпеці.
Під натиском окупантів та аби прогодувати родину, тиждень тому чоловік зголосився розгрібати в місті завали, розповів Андрющенко.
“Людина витримала лише кілька днів. Каже, що люди, які працювали, і блювали, і впадали в мовчазний ступор. Регулярно траплялися істерики. Все тому, що кількість людських тіл і їх фрагментів під завалами зводить з розуму. Під кожним будинком, який вони розгрібали, було біля 80–100 трупів”, — написав він.
Тож, на його переконання, є цілком обґрунтовані підозри, що офіційні цифри людських втрат по Маріуполю з реальними можуть не співпадати.
За інформацією свідка, у багатьох маріупольців трапляються нервові зриви, оскільки люди стали більше пересуватися містом й бачити наслідки приходу “руського міра”.
Нагадаємо, що за інформацією мера міста Вадима Бойченка, з початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України в Маріуполі загинули понад 20 тисяч людей.
Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.