Загроза свободі слова: у Раді Європи відреагували на український законопроект про блокування сайтів

Дата: 09 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Загрозою свободі слова з боку української держави назвали у Раді Європі законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері”, який дозволяє досудове блокування сайтів.

Про це йдеться у переліку сповіщень Ради Європи щодо загроз свободі слова.

У повідомленні зауважують, що низка медіаорганізацій оцінили закон як спробу запровадити цензуру і порушити засади приватності в інтернеті. Також зазначається, що українська влада поки не відреагувала на занепокоєність Ради Європи.

Нагадаємо, що наприкінці червня у порядок денний Верховної Ради включили законопроект №6688 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, який дозволятиме СБУ блокувати сайти без рішення суду.

Законопроект внесений народними депутатами з Комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком, Тетяною Чорновіл.

Згідно з ним СБУ надається право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього в разі ухвалення закону може бути рішення прокурора, слідчого, погодженого з прокурором, або рішення РНБО.

Пізніше правозахисні та медійні громадські організації вимагали від депутатів Верховної Ради України не голосувати за законопроект 6688, який грубо порушує права людини та національне законодавство, включно з Конституцією України.

Рік тому на розгляд ВРУ вже вносили проект закону № 6688. Тоді Омбудсман та кілька правозахисних організацій заявили, що він порушує конституційне право на свободу вираження поглядів (стаття 34) та Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (стаття 10).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: