Загарбники оштрафували кримчанина за татуювання тризуба із надписом “Крим – Україна”

Дата: 14 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Незаконний “суд” оштрафував жителя Бахчисарая на 30 тисяч рублів за проукраїнські татуювання.

Про це інформує “Крим.Реалії” з посиланням на російське пропагандистське інформаційне агентство “РІА Новини”. 

Як стверджується, на одній із них було зображено тризуб із написом “Крим – Україна”.

У “суді” вважають, що такі зображення та написи спрямовані на заклики до порушення цілісності території Росії. Стверджується, що чоловік зафарбував пігментом татуювання.

Як відомо, у Росії та на тимчасово окупованих нею територіях України росіяни продовжують переслідувати проукраїнськи налаштованих жителів. Зокрема, проросійський кримський блогер Олександр Таліпов у своїх телеграм-каналах публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за “дискредитацію” армії РФ.

Кримська прокуратура порушила кримінальне провадження стосовно Таліпова за статтею про розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Напередодні правозахисна організація “Крим SOS” заявила, що за півтора року після ухвалення Держдумою РФ відповідного законодавства незаконні “суди” в тимчасово окупованому Криму ухвалили 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито “дискредитацію російської армії”.

У своїй щорічній доповіді “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна” Рада Європи констатувала, що за роки окупації на півострові значно погіршилося становище зі свободою слова, особливо після запровадження суворого екстремістського законодавства. У Раді Європи вказали, що його застосовують для надмірного та непропорційного переслідування критиків.

Загалом середовище на півострові лишається несприятливим для свободи вираження думок та свободи слова серед ЗМІ, підкреслили автори доповіді. У документі йдеться, що Секретаріат Ради Європи продовжує отримувати повідомлення, які свідчать про втручання у свободу вираження та свободу слова. Укладачі доповіді прирівнюють такі втручання до цензури.

Раніше експерти “Крим SOS” оприлюднили дослідження судових процесів у тимчасово окупованому Криму щодо “дискредитації армії РФ” за період з березня до серпня 2022 року. 

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter