За “законом Савченко” на волю вийшли 7,4 тис. ув’язнених – Мін’юст

Дата: 02 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Понад 7,4 тис. ув’язнених вийшли з-під варти за законом про зарахування 1 дня попереднього ув’язнення як 2 днів в термін основного покарання (“закон Савченко”).

Про це в інтерв’ю Українським новинам сказав заступник міністра юстиції з питань пенітенціарної системи Денис Чернишов.

“Кількість осіб, які були звільнені за “законом Савченко”, складає 7 410 чоловік”, – повідомив він.

При цьому заступник міністра наголосив, що пенітенціарна система має не обговорювати цей закон, а виконувати його.

Нагадаємо,”Закон Савченко” президент Порошенко затвердив 23 грудня 2015 року. Він, зокрема, передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

У червні 2016 міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко запропонували парламенту відкоригувати закон в частині його поширення на рецидивістів і засуджених за тяжкі злочини. Вони заявили про значну кількість рецидивів серед випущених злочинців.

У правозахисній організації “Донецький меморіал” повідомили Центру інформації про права людини, що ініціатива влади внести зміни до згаданого закону є загрозою для головних принципів дотримання прав людини. По-перше, така ініціатива впроваджує дискримінацію за ознакою злочину. Також в організації підкреслюють, що рівень злочинності зазвичай залежить від соціально-економічної ситуації в країні та від ефективності роботи правоохоронних відомств, а не від числа колишніх в’язнів на волі. Коли загальне зубожіння в суспільстві зростає, число громадян, які наважуються порушувати закон, також зростає. До того ж, коли поліція при міністрові МВС Арсена Авакова погано ловить злочинців – злочинність зростає.

Перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян 15 вересня заявив, що 34 тисячі ув’язнених підлягають звільненню у 2016 році, відповідно до закону “Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання”, більше відомого як “закон Савченко”.

15 листопада 2016 року Верховна Рада відмовилася внести зміни в закон про зарахування 1 дня попереднього ув’язнення як 2 днів в термін основного покарання (“закон Савченко”), відповідно з якими норми закону не поширюватимуться на засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: