За роки окупації суди в Криму видали майже 10 тисяч рішень щодо видворення та депортації

Дата: 26 Липня 2018
A+ A- Підписатися

З 2014 року підконтрольні Кремлю суди в Криму видали дев’ять з половиною тисяч рішень щодо видворення та депортації людей за порушення міграційних правил РФ.

Про це на перс-конференції в Українському кризовому медіацентрі повідомив експерт ГО “Регіональний центр прав людини” Роман Мартиновський, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Такі дані Мартиновський отримав завдяки дослідженню, яке центр проводив з липня 2014 по травень 2018 року. Згідно з даними, за цей час із території Криму видворили понад 2 тисячі осіб, з них 1018 це українці.

За словами правозахисника, процес зачистки території Криму від нелояльного населення почався відразу після анексії.

“Ще влітку 2014 року Росія видворила декілька тисяч в’язнів, які знаходилися на території півострова до окупації. Вже в середині липня 2014-го запрацював новий механізм, який і досі застосовують суди в Криму – депортація та видворення українців та іноземців”, – зауважив Мартиновський.

Активна фаза виселення населення з півострова почалась у липні, адже тоді, на думку російської влади, вичерпались 90 днів, протягом яких, за законом РФ, іноземці можуть перебувати в Росії.

“Саме тоді відповідні органи почали складати протоколи та депортувати людей. Треба також зазначити, що загалом адміністративний кодекс Росії передбачає 23 склади правопорушень, за які можуть видворити чи депортувати”, – підкреслив він.

Причиною депортації та видворення з Криму стають й політичні мотиви.

Загалом, за словами Мартиновського, практика видворення людей з окупованого півострова порушує статті Женевської конвенції та римського статуту, а тому спільно з УГСПЛ у грудні 2017 року “Регіональний центр прав людини” звернувся до Міжнародного кримінального суду за фактом тисячі підтверджених випадків.

Також правозахисник повідомив, що перед видворенням людей тримають у центрах тимчасового перебування іноземних громадян, яких немає на території Криму, а тому їх відправляють спочатку до Росії. Термін тримання в таких закладах становить до півтора року.

У свою чергу заступник прокурора Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний підкреслив, що найкращим доказом у Міжнародному суді є покази жертв конфлікту, а тому відомство закликає людей повідомляти про подібні факти.

“У 2017 році в нашому кримінальному провадженні фігурували 235 осіб, які були незаконно видворені з Криму. Всі ці факти були встановлені та підтвердженні. Нещодавно ми отримали цінну інформацію від правозахисників з анкетними даними осіб, які депортовані з території Криму. З усіма з ними ми проведемо відповідну роботу”, – зауважив чиновник.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: