За останні 25 років у більшості справ, пов’язаних з убивствами журналістів, винних так і не покарали – ОБСЄ

Дата: 15 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У 85% справ стосовно журналістів, які загинули за останні 25 років у країнах-членах ОБСЄ, винні у скоєнні цих злочинів досі залишаються непокараними. 

Про це у своєму виступі на конференції у Відні наголосив представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Усього за 25 років в організації налічили 400 вбитих журналістів у країнах-членах ОБСЄ. За словами Дезіра, лише з липня 2017 року, коли його призначили на посаду представника організації в питанні свободи слова, вже зафіксували сотні нападів, фактів погроз і навіть убивств працівників медіа. 

“Убивство Дафни Каруани Галіції на Мальті, Яна Куцяка в Словаччині, Джамаля Хашоггі в консульстві в Стамбулі та Павла Шеремета в Україні – це тільки деякі приголомшливі приклади того, з чим стикаються медіа сьогодні. Жодна країна чи регіон не застраховані від цього”, – сказав Дезір. 

Він наголосив, що напади на журналістів – це не просто тиск на свободу слова, але й тиск на основи самої демократії. 

“Це напади на свободу слова та думки, право громадян бути поінформованими, зокрема і про корупцію або інші питання, які впливають на їхнє повсякденне життя”, – сказав Дезір. 

Представник ОБСЄ зі свободи слова нагадав, що минулого року в Мілані 57 країн-членів організації ухвалили рішення щодо гарантування безпеки журналістів, у якому визнали серйозність ситуації з утисками свободи слова і стверджували, що “стурбовані всіма порушеннями прав людини і зловживаннями, вчиненими у зв’язку з безпекою журналістів, включно з убивствами, катуваннями, насильницькими зникненнями, арештами, затриманнями, залякуваннями та переслідуваннями”. 

“Хоча політичні зобов’язання щодо захисту свободи ЗМІ є важливими, їхні ефективні і своєчасні впровадження, а також посилення дотримання наявного моніторингу механізмів та ініціатив має вирішальне значення для захисту свободи ЗМІ”, – зауважив Дезір. 

Як відомо, за підсумками першого кварталу 2019 року експерти Інституту масової інформації вже встигли зафіксувати в Україні 72 випадки порушення свободи слова. Більше половини порушень стосувалися фізичної агресії щодо журналістів, але аналітики наголошували, що серйозними проблемами стають кібератаки і обмеження доступу до інформації для представників медіа. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: