За слова Піховшека про “море бандерівщини” NewsOne сплатить понад 100 тисяч штрафу

Дата: 28 Травня 2021
A+ A- Підписатися

ТОВ “Новини 24 години”, яке є офіційним власником супутникового телеканалу NewsOne, має сплатити 14 тисяч гривень штрафу через поширення в ефірі мови ворожнечі стосовно українськомовного населення країни. 

Про це повідомили на сайті Нацради. 

В’ячеслав Піховшек. Скріншот з відео

На початку січня поточного року, коли медіа ще мовило в ефірі, телеканал транслював передачу “Епіцентр української політики”, де гостем студії був В’ячеслав Піховшек. 4 січня її показали в прямому ефірі, а наступного дня без виправлень показали ще раз. 

Під час виступу Піховшека в передачі він назвав “ворогами” громадян, які підтримують демократичний розвиток України, та зарахував таких людей до категорії “бандерівськоорієнтоване національне суспільство України” та “море бандерівщини”. 

“Вони (заяви Піховшека. – Ред.) були спрямовані не на критику держави чи певних посадових осіб, а мали ознаки підбурювання й ненависті до певних груп суспільства… Зважаючи на тривалу агресію Російської Федерації проти України, подібні заяви можуть бути сприйняті як опосередкований заклик до конфронтації і посилення соціальної напруженості, підбурення до агресії і насильства до осіб за ознаками приналежності до української нації чи тих, які є носіями державної мови”, – розповідають у Нацраді. 

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, до якого Національна рада звернулася листом для висловлення його позиції, зауважив, що поширювані в передачі “Епіцентр української політики” висловлювання та риторика її окремих учасників фактично є ретрансляцією риторики офіційної влади Росії. 

“Деякі з висловлювань учасників передачі містять ознаки маніпуляції, перекручувань і не відповідають дійсності. Це, зокрема, стосується тверджень про начебто запровадження “квот для російської мови” на телебаченні, “податку” для російськомовних газет, витіснення російської мови зі сфери обслуговування тощо”, – каже Кремінь. 

Ведуча шоу “Епіцентр української політики” Діана Панченко. Фото: zikua.tv

Засудила слова Піховшека й Комісія з журналістської етики, члени якої помітили в його тезах розмежування двох груп населення, одну з яких заохочують до дій проти іншої. Також публічно засудили ведучу шоу Діану Панченко

“Ведуча не намагалася протиставляти гостю передачі жодних аргументів ані під час розмови, ані після її завершення. З огляду на таку мовчазну бездіяльність ведучої, а також на подальший повтор програми Комісія з журналістської етики вважає, що телеканал припустився порушень пункту 15 Кодексу етики українського журналіста”, – дійшли висновку в КЖЕ. 

Нагадаємо, як показують соціологічні дослідження, половина українців не бачить дискримінації російськомовних у країні.

Ще до накладення санкцій телеканал NewsOne неодноразово потрапляв до поля зору Нацради через мову ворожнечі в ефірі. Минулого року, наприклад,  медіа оштрафували на понад 100 тисяч гривень за висловлювання ведучого Руслана Коцаби про те, що на Донбасі нібито відбувається “громадянський конфлікт”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter