За неповний рік побільшало українців, які не довіряють поліції та СБУ – опитування

Дата: 23 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Із липня минулого по травень поточного року зріс рівень недовіри серед громадян до Національної поліції та Служби безпеки України. Для обох відомств він змінився із -25% до -31%. 

Про це свідчать дані опитування, яке провели Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Центр Разумкова спільно з “Українською правдою”.

Фото: “Українська правда”

Із 14 по 19 травня поточного року соціологи опитали в усіх регіонах, за винятком Криму та ОРДЛО, 2020 людей віком від 18 років. Для порівняння  використовували минулорічне дослідження, в рамках якого 2022 людей опитали методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання. 

Як показало дослідження, за 10 місяців дещо покращився показник довіри/недовіри для Міністерства внутрішніх справ (із -46% до -43%), Державного бюро розслідувань (з -47% до -43%), прокуратури (-58% до -52%) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (-60% до -52%). Проте найкращу позитивну динаміку спостерігали стосовно Національного антикорупційного бюро: баланс поліпшився з -59% до -49%.  Соціологи зазначили, що більша довіра до правоохоронних органів спостерігається у людей із кращим матеріальним становищем. 

Соціологи припускають, що причиною зниження показників щодо Нацполіції та СБУ стала участь цих відомств у протистоянні з протестувальниками, які висувають вимоги щодо припинення корупції у судах та переслідування активістів, а також “звільнення певних посадових осіб”. 

“Рік тому рівень довіри і до Нацполіції, і до СБУ був вищим у Західних регіонах. Саме у цих регіонах респонденти більше підтримують вимоги протестувальників, які висували у лютому та березні поточного року. Це є наслідок певної політизації ставлення до правоохоронних структур”, – розповідає аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” Петро Бурковський.

Фото: “Українська правда”

Щодо оцінки дій керівників силових відомств, то найвищу динаміку за період проведення дослідження показав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та директор НАБУ Артем Ситник. Найкращий баланс оцінки має голова СБУ Іван Баканов, однак за 10 місяців зміна балансу в кращий бік склала трішки вище похибки опитування: від -30%  2020-го до -27%  2021 року. Баланс оцінки дій генпрокурора Ірини Венедіктової лишився незмінним: -39%.

Аваков, як зазначив Бурковський, залишається керівником з найгіршою оцінкою серед інших очільників правоохоронних органів.

Нагадаємо, що минулого року 70% українців розповіли соціологам, що негативно оцінюють роботу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Аваков обіймає свою посаду із 2014-го та зберіг її після зміни влади. Активісти звинувачують міністра у провалі реформи поліції та гальмуванні розслідувань резонансних нападів.

Через невдоволення роботою Авакова минулого року в один день під Верховною Радою та Кабінетом Міністрів відбулись одразу чотири акції протесту з вимогою звільнити міністра внутрішніх справ.

Фотографія обкладинки: фейсбук-сторінка Артема Шевченка 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter