За неповний рік для українців з інвалідністю облаштували 1500 робочих місць
Від початку 2024 року держава компенсувала роботодавцям понад 100 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для 1500 працівників з інвалідністю.
Про це розповіли в уряді.
Йдеться про понад тисячу підприємств з усіх регіонів України, однак найбільше таких у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській областях та місті Києві.
Середній розмір компенсації становив 68 тисяч гривень, а отримати її можна було за купівлю спеціальних меблів, устаткування та допоміжних пристроїв.
Для отримання виплати роботодавець, у якого з’явився працівник з інвалідністю, має подати заяву впродовж 90 днів з дати працевлаштування. Зробити її можна онлайн на порталі “Дія” або офлайн у центрах зайнятості за місцем ведення господарської діяльності.
Заяву можуть розглядати до 10 робочих днів, і в разі позитивного рішення кошти надійдуть на рахунок протягом п’яти днів.
Рівень працевлаштування людей з інвалідністю в Україні є вкрай низьким: офіційно лише близько 17% з них знайшли роботу у 2021 році, а за весь минулий рік їх побільшало лише на 0,1%. Для порівняння: у Німеччині працевлаштованих близько 69,4%, у Китаї – 80%, у Великобританії – 40%, у США – 29%, в Італії – 55%, у Швеції – 68%.
Однією з причин такої низької працевлаштованості є поширення стереотипів, спричинене браком знань, та низька доступність просторів. Погана обізнаність про потреби людей з інвалідністю призводить до високого рівня недовіри між ними та роботодавцями, як свідчать дослідження.
Нагадаємо, що торік нардепи попередньо ухвалили законопроєкт про працевлаштування людей з інвалідністю, але відтоді документ лежить у парламенті без руху.
ZMINA детально розповідала, з якими саме викликами стикаються люди з різними групами інвалідності під час пошуку роботи та як країна має подолати ці бар’єри.
Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні за два роки людей з інвалідністю побільшало на 10%.