За хабар до в’язниці відправили суддю в Закарпатській області

Дата: 16 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Вищий антикорупційний суд визнав винною в хабарництві суддю Рахівського райсуду Закарпатської області та присудив йому шість років позбавлення волі.

Про це повідомили в суді.

Рахівський райсуд Закарпатської області. Фото: Судова влада України

На корупції суддю викрили в березні 2019 року. Тоді з обшуками прийшли в його кабінет і додому, а в пресслужбі Рахівського райсуду випустили повідомлення зі спростуваннями інформації про нібито затримання судді Івана Тулика.

Засуджений суддя, за даними правоохоронців, отримав хабар двічі: у 2018 році 400 доларів та в березні 2019 року 10 тисяч гривень. За це він мав посприяти в позитивному вирішенні в адмінсправі, яку розглядав інший суддя, а також розглянути на користь цього ж заявника цивільну справу про стягнення боргу.

Вирок суду набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо не буде внесено апеляційної скарги.

Нагадаємо, що минулого року антикорупційний суд уперше відправив до в’язниці посадовця за корупцію. Покарання дістав депутат Київської облради, який обіцяв за винагороду підприємцю повернути вантажний автомобіль, що є речовим доказом у кримінальному провадженні. Згодом за хабар у 2,5 тис. доларів до в’язниці потрапив суддя Малиновського суду Одеси.

Як відомо, Вищий антикорупційний суд розпочав свою роботу у вересні 2019 року. Очільницею суду стала харківська суддя Олена Танасевич. За попередніми підрахунками державної судової адміністрації, з місцевих загальних судів до ВАКС мають надійти понад 3 тисячі кримінальних проваджень. 
 
Соціологічні дослідження показують, що понад половину українців називають корупцію однією з найголовніших проблем України.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: