Антикорупційний суд очолила суддя Олена Танасевич: хто вона?

Дата: 07 Травня 2019
A+ A- Підписатися

38 суддів Вищого антикорупційного суду обрали головою харківську суддю Олену Танасевич. 

Про це повідомляє ВВС.

Вибори відбулися за допомогою таємного голосування. За кандидатуру Танасевич із другого разу віддали свої голоси 23 судді. Ще одною кандидаткою на пост голови Антикорупційного суду була суддя Ольга Саландяк; за неї проголосували 10 членів перших організаційних зборів Вищого антикорупційного суду. 

37-річна Олена Танасевич працювала суддею з 2012 року, а під час конкурсу до антикорупційного суду показала найкращий бал з усіх претендентів. Освіту нова голова суду здобувала спочатку в Харківському педагогічному університеті імені Сковороди, а потім у Харківській юридичній академії. Із 2002 року працювала юристом, а пізніше помічником судді. До обрання на нову посаду Танасевич працювала в Печенізькому районному суді Харківщини.

Минулого року Танасевич захистила дисертацію і здобула ступінь кандидата юридичних наук. Нова голова Антикорупційного суду вільно володіє англійською мовою.

Її чоловік Михайло веде бізнес у Харкові, а родина має там квартиру та шість земельних ділянок.

Як зазначають у Фундації DEJURE, Олена Танасевич не фігурувала у списку недоброчесних кандидатів до Вищого антикорупційного суду, підготованого експертами організацій “Автомайдан” та Transparency International Ukraine.

Антикорупційний суд розглядатиме справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Планується, що Антикорупційному суду передадуть понад 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: