За час повномасштабної війни росіяни завдали збитків українському довкіллю на понад 46 мільярдів доларів

Дата: 14 Січня 2023
A+ A- Підписатися
За понад 10 місяців повномасштабної війни РФ проти України, довкілля нашої країни зазнало збитків на понад 46 мільярдів доларів. Основну частину збитків 27 мільярдів доларів, складає забруднення повітря. 
 
Про це повідомляє The Economist із посиланням на міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця.
 

Лише за десять місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 мільйони тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії.

Головними причинами викидів стали лісові пожежі, а також атаки російських окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури, у результаті яких згоріло понад 680 тисяч тонн нафти та пального.

У міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України задокументували майже 2300 злочинів проти довкілля з кінця лютого 2022 року.

Війна завдала шкоди третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тисячі гектарів. 

За оцінками міністерства, під загрозою знищення опинилися близько 2,9 мільйона гектарів заповідних територій країни. У захоплених росіянами національних парках та заповідниках зафіксована незаконна вирубка.

Війна також призвела до загибелі дельфінів у Чорному морі. Вони постраждали від мін та гідролокаторів російських підводних човнів.

Небезпечні хімічні речовини та паливо, які виділяються від ракет і артилерійських снарядів, також просочилися в землю вздовж лінії фронту. Збитки, завдані забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18 млрд доларів.

Але попри війну Україна вже впроваджує проєкти з відновлення довкілля. Як розповів Стрілець, у 2022 році висадили 180 мільйонів нових дерев у рамках президентської програми “Зелена країна”. А у вересні минулого року всього за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю відкрили новий лісонасіннєвий центр.

Раніше ZMINA повідомляла, що на кінець 2022 року за даними Держекоінспекції, загальна сума збитків, яких зазнало українське довкілля внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, становить понад 1,5 трильйона гривень. До Єдиного реєстру збитків вже внесли 1042 факти подій, які сталися на території України через збройну агресію РФ.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: