За десять місяців війни росіяни завдали збитків українському довкіллю на понад 1,5 трильйона гривень

Дата: 31 Грудня 2022
A+ A- Підписатися
Загальна сума збитків, яких зазнало українське довкілля внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, становить понад 1,5 трильйона гривень. До Єдиного реєстру збитків вже внесли 1042 факти подій, які сталися на території України через збройну агресію РФ.
 
Про це повідомили у пресслужбі Держекоінспекції.
 
Джерело: unian.net

“З початку повномасштабного вторгнення до Єдиного реєстру збитків унесено 1042 факти подій, що сталися на території України внаслідок збройної агресії РФ та спричинили шкоду довкіллю. Зокрема, спеціалістами Держекоінспекції відібрано 854 проб ґрунтів та 1138 проб вод. У результаті заходів контролю розраховано шкоду навколишньому природному середовищу. Таким чином загальна сума збитків, завданих атмосферному повітрю, земельним та водним ресурсам, становить понад 1,5 трлн гривень”, розповів перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба.

Він зауважив, що спеціалісти Держекоінспекції окремо розробляли та затверджували методики, за якими проводили розрахунки збитків.

“Адже, досі ми не мали подібного досвіду розрахунку збитків довкіллю, завданих війною”, наголосив Заруба.

Заступник голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна зазначила, за 10 місяців російської агресії вдалося заручитися підтримкою міжнародних партнерів, таких як ОБСЄ, ООН та ЮНЕП.

“Спільно з ними розробляються методики, які відповідають міжнародним принципам та підходам. І в результаті – отримаємо відшкодування збитків у судових міжнародних інстанціях за шкоду довкіллю, внаслідок агресії РФ на території України”, додала вона.

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України і станом на кінець жовтня, у Чорному морі загинуло приблизно 50 тисяч дельфінів. Тварини помирають унаслідок використання росіянами військових кораблів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter