За брехню про фільтраційні табори під санкції ЄС може потрапити російська омбудсман Москалькова

Дата: 20 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

До нового санкційного списку, який готують нині в ЄС, може потрапити низка російських посадовців, серед яких омбудсман Тетяна Москалькова, заступник голови уряду Москви В’ячеслав Духін та міністерка праці, сім’ї та соціального захисту Башкортостану Ленара Іванова.

Про це повідомляє EUobserver. 

Духін, Іванова та Москалькова

Духін – це посадовець з Московської області, який “сприяв незаконному всиновленню українських дітей у сім’ї, які проживають у його регіоні, і намагався організувати російське громадянство для цих незаконно депортованих українських дітей”. Відомо, що в Московській області мешкає родина Шемякіних, які стали співучасниками викрадення дев’ятьох українських дітей. 

Щодо міністерки з Башкортостану, то Іванова є “однією з ключових осіб, причетних до насильницької депортації українських дітей до Росії та їхнього подальшого незаконного усиновлення російськими сім’ями”, за даними авторів списку. 

Щодо Москалькової, то укладачі санкційного переліку закидають їй заперечення існування фільтраційних таборів, через які, за їхніми даними, могло пройти від 900 тисяч до 1,6 мільйона українців, включно з тисячами дітей. ZMINA розповідала, що за рік повномасштабного вторгнення Москалькову також щонайменше двічі ловили на поширенні брехні про українських військовополонених. 

Ще 59 осіб у новому списку – це заступники міністрів, депутати, сенатори, прокурори, воєначальники та пропагандисти. Увесь список журналістам дізнатися не вдалось, однак деяких його фігурантів встановили: 

  • генерал-майор Олексій Авдєєв, який перебував у районах, де російська армія вчиняла звірства проти мирного населення;
  • командувач ВДВ Михайло Теплинський, який був на місці розстрілу жителів Бучі; 
  • генерал-полковник Сергій Каракаєв, який відповідає за стратегічний обстріл об’єктів цивільної інфраструктури; 
  • пропагандист Євген Примаков

Журналісти EUobserver додають, що персональні санкції підкріпили “пакетами доказів”. Зробили це для того, щоб протистояти судовому оскарженню в Європейському суді. 

Перелік стане частиною ширшого пакета санкцій. 

Нагадаємо, що нещодавно Володимир Зеленський увів у дію санкції щодо більш ніж трьох сотень росіян та Московської біржі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter