З виборами нового Омбудсмана Україна вийшла з правового поля – Немиря

Дата: 12 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Процес виборів Уповноваженого Верховної Ради з прав людини вийшов за межі правового поля. 

Так охарактеризував ситуацію голова парламентського комітету з прав людини Григорій Немиря на останньому перед канікулами засіданні комітету. 

Він повідомив, що комітет так і не отримав відповідь голови Верховної Ради Андрія Парубія на заяву комітету про номінальну комісію, яка б, проконсультувавшись з правозахисниками, рекомендувала народним депутатам кандидатури на посаду Омбудсмана.

Григорій Немиря, голова комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

“Вже перевищений 25-денний термін, який дається структурам для перевірки згідно закону про запобігання корупції. Таким чином ми вийшли, що дуже рідко трапляється, за межі правового поля”, – цитує Григорія Немирю кореспондент Центру інформації про права людини.

Нагадаємо, 23 червня парламентський комітет з прав людини звернувся до спікера Андрія Парубія з пропозицією створити номінаційну комісію. Вона мала б відповідно до Паризьких принципів інкорпорувати у прозорий спосіб консультації з кваліфікованими правозахисними організаціями. 

Члени комітету також пропонували, щоб цей процес відбувався паралельно з внесенням змін до закону про Упровноваженого, які б заклали обов’язковість проведення консультацій з правозахисними організаціями. 

28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмена, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

6 червня питання про обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в парламенті не розглядалось, оскільки кандидатів не встигло перевірити НАЗК.

9 червня Громадська організація Реанімаційний пакет реформ закликала Верховну Раду розпочати нову процедуру обрання Уповноваженого з прав людини, оскільки після 6 червня голосування народними депутатами за кандидатури Уповноваженого буде порушенням статті 6 Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини”. Адже документ чітко передбачає, що голосування має відбутися протягом 20 днів з початку процедури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: