З 1 січня антикорупційні активісти мають почати подавати декларації

Дата: 03 Січня 2018
A+ A- Підписатися

З 1 січня кількість людей, які мають подавати декларації, збільшиться за рахунок представників третього сектора – представників некомерційних організацій.

Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомив експерт Антикорупційної групи РПР Олександр Лємєнов.

За його словами, поки невідома кількість таких декларантів. “Настільки обширно визначений в профільному законі цей термін щодо того, що той, хто задіяний в антикорупційній політиці – в формуванні антикорупційної політики, різних заходах, процесах. Тобто, хто підпадає – це поняття розтяжне. І складно підрахувати, скільки ж людей це буде”, – сказав Лємєнов.

Він зазначив, що декларувати свої статки будуть не тільки представники некомерційних організацій, а й їхні контрагенти – представники малого бізнесу, які надають їм послуги.

Леменов зазначив, що представники Реанімаційного пакету реформ також обов’язково декларуватимуть доходи: “Ми будемо дотримуватися норм закону. При цьому ми залишаємо за собою право відстоювати свої інтереси в судовому порядку, якщо будемо бачити порушення своїх прав. І це ми, до речі, очікуємо з боку Нацагенства”.

На запитання, чи не вийде так, що представники влади почнуть подавати декларації ближче до квітня, Олександр Леменов зазначив, що, ймовірно, так і буде. За його словами, це пояснюється тим, що в Державній фіскальній службі необхідні для декларування документи починають надавати на початку березня.

“В нашому випадку трохи простіше. Не думаю, що велика частина представників антикорупційних громадських організацій звертатимуться до податкової. Ми самі можемо порахувати, скільки заробили минулого року і внести відповідні дані в документ”, – сказав Леменов.

Леменов припустив, що НАЗК більше цікавитиметься деклараціями представників громадськості, ніж деклараціями чиновників.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції. Декларації повинні подати держслужбовці: президент, керівництво АП, члени Кабміну, народні депутати та депутати місцевих рад, селищні і міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Крім того, декларації повинні подати військові посадові особи, судді всіх судів, члени ВККС і ВРП, керівники підрозділів НАБУ, Податкової, ГБУ, СБУ і прокуратури.

З цього року декларації також повинні подати посадові особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Крім того, вперше декларації повинні заповнити представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, і інші особи, що входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України “Про державну службу”, Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Громадської ради доброчесності, яка утворена відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: