З Туреччини депортували кореспондента ВВС, який висвітлював мітинги проти арешту мера Стамбула

Дата: 29 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Журналіста BBC Марка Лоуена, який висвітлював протести пов’язані з арештом опозиційного мера Стамбула, 27 березня депортували з Туреччини через “загрозу громадському порядку”.

Про це повідомили у BBC.

Марк Лоуен. Джерело: ВВС

Напередодні депортації його затримали після кількох днів роботи над матеріалами про мітинги проти арешту опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу та протримали 17 годин.

“Бути затриманим і депортованим з країни, в якій я раніше прожив п’ять років і до якої я відчуваю таку прихильність, було надзвичайно прикро. Свобода преси та неупереджене висвітлення подій мають фундаментальне значення для будь-якої демократії”, – прокоментував інцидент сам медійник.

Гендиректорка BBC News Дебора Тернесс вважає цей інцидент “надзвичайно тривожним”. Вона планує звернутися до турецької влади з цього приводу.

“Марк – дуже досвідчений кореспондент з глибокими знаннями про Туреччину, і жоден журналіст не повинен стикатися з таким ставленням просто за те, що він виконує свою роботу. Ми продовжимо неупереджено і чесно висвітлювати події в Туреччині”, – сказала Тернесс.

Директорка турецької Human Rights Watch Емма Сінклер-Вебб сказала BBC, що була шокована депортацією журналіста.

“Це надсилає повідомлення решті міжнародних медіа про те, що “ми не потерпимо, щоб ви висвітлювали історії, які ми не хочемо, щоб світ бачив”, – сказала вона.

Затримання мера Стамбула 19 березня, напередодні його висування кандидатом у президенти від опозиційної Народно-республіканської партії, спровокувало найбільші протести в країні за понад 10 років. 23 березня суд офіційно ув’язнив Імамоглу до завершення судового процесу за звинуваченнями в корупції. Він заперечує висунуті йому звинувачення.

Головна опозиційна Народно-республіканська партія закликала до протестів проти рішення суду щодо Імамоглу, яке вони називають політизованим і недемократичним.

Своєю чергою уряд Туреччини заперечує, що розслідування є політично мотивованими, і каже, що суди є незалежними.

Нагадаємо, турецький суд, попри масові протести опозиції, заарештував Екрема Імамоглу за звинуваченням у корупції.

Раніше ZMINA повідомляла, що у Туреччині силовики затримали десятьох журналістів, які висвітлювали протести проти арешту Імамоглу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter