З російського полону повернули ще одну групу військових та цивільних

Дата: 04 Липня 2025
A+ A- Підписатися

Відбувся черговий етап обміну військовополоненими між Україною та Росією, у рамках якого додому повернулись молодші за 25 років, поранені та важко хворі військові та цивільні.

Про це розповіли у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. 

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Точної кількості повернутих не наводять.

На фото, що виклали з місця події, видно щонайменше понад десяток людей. 

Обмін відбувся згідно зі Стамбульськими домовленостями, зазначають у штабі. 

“Наймолодшому звільненому захиснику виповнилося лише 20 років. Найстаршому — 59 років. Окрім солдатів та сержантів, вдалося також звільнити й офіцерів. Серед визволених сьогодні знову є оборонці Маріуполя, які утримувалися в неволі з 2022 року. Переважна більшість звільнених перебувала в полоні понад 3 роки”, — діляться деталями у штабі.

Уповноважений Верховної Ради з права людини уточнює, що серед повернутих є бійці, яких вважали зниклими безвісти, а також ті, кого у РФ засудили за сфабрикованими справами на тривалі строки.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Точну кількість обміняних людей посадовці обіцяють назвати лише тоді, коли завершаться усі етапи процесу.

Нагадаємо, що у червні з російського полону вдалось повернути ще одну групу військових. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter