З початку року росіяни здійснили щонайменше 191 інформаційну операцію за допомогою штучного інтелекту – ЦПД
Центр протидії дезінформації повідомив, що з початку 2025 року виявив 191 інформаційну операцію, яку Росія провела з використанням штучного інтелекту. За підрахунками, загальне охоплення цих кампаній становить щонайменше 84,5 мільйона переглядів.
Про це ЦПД повідомив на своєму каналі в телеграмі.

Серед зафіксованого контенту – повні та часткові дипфейки (відповідно 46 і 24 випадки), змонтовані відео з фейковими субтитрами (55), згенеровані ШІ зображення військових та їхніх родичів (38), а також контент, створений для викликання сильних емоцій (32).
Крім того, Росія активно використовує чат-боти, але кількість таких операцій визначити не вдалося.
У центрі зауважили, що інформаційна війна постійно змінюється і Росія шукає нові, дієвіші інструменти для впливу на суспільство. Тому роль штучного інтелекту в її інформаційних атаках постійно зростає.
Нагадаємо, що в лютому в Інституті масової інформації зазначали, що за останні три роки росіяни вчинили щонайменше 100 кібератак на сайти як загальнонаціональних, так і регіональних медіа, що висвітлюють війну РФ проти України.
Під час кібератак зазвичай вони ламали сайти медіа та їхні сторінки в соцмережах; змінювали новини на російські маніфести; розміщували на сайтах російську символіку чи заклики здатися; вчиняли фішингові атаки; ламали ефіри телеканалів (зокрема, рухомі інформаційні стрічки, поширювали гімн СРСР, переривали ефір російськими музичними кліпами й пропагандою тощо); підміняли контент.
Крім того, окупанти маскувалися під українське мовлення (на частоті 90,2 FM вели фейкове радіомовлення під назвою “Слобожанське FM”, намагалися захопити ефір радіо FM “Галичина”); ламали українське мовлення на супутниках та глушили його сигнали; створювали фейкові сайти українських медіа, які імітували їхні інтерфейс і лого, та поширювали дезінформацію та інше.
Фото обкладинки: Depositphotos