З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Китай збільшив витрати на російські енергоносії
З початку повномасштабного неспровокованого вторгнення Росії в Україну Китай продовжив збільшувати залежність від російських енергоресурів. Витрати на них зросли на 15 мільярдів доларів.
Про це повідомляє британське агентство Bloomberg.
Витрати на закупівлю сирої нафти, нафтопродуктів, газу та вугілля протягом березня-липня зросли до 35 млрд доларів проти приблизно 20 млрд дол аналогічного періоду минулого року.
Попри те, що імпорт сирої нафти з Росії зменшився порівняно з червнем до 7,15 млн тонн, він все ще на 8% перевищував минулорічний показник. Таким чином Росія залишається основним джерелом постачань для китайських нафтопереробників.
Імпорт зрідженого природного газу також знизився проти червня до приблизно 410 тис. тонн, але є на 20% вищим, ніж торік. Обсяги не включають імпорт трубопровідного газу, дані про який митниця не повідомляє з початку року.
Варто зазначити, що трубопроводи є основним каналом транспортування газу з Росії до Китаю.
“Цей план дозволить третім сторонам легко купувати російську сиру нафту за низькою ціною, встановленою західними країнами”, – пояснює агентство.
Росія також може намагатися знайти покупців на заміну нафти, яку вона зараз продає в Європу.
Міністр туризму Індонезії Сандіага Уно заявив, що Росія запропонувала їй продавати нафту “за ціною, яка на 30% нижча, ніж ціна міжнародного ринку”.
Він додав, що президент країни Джоко Відодо розглядав цю пропозицію, “але виникла розбіжність. Є побоювання, що ми постраждаємо від ембарго США”.
При цьому наразі незрозуміло, яку позицію займає більшість азійських країн щодо плану. Небагато країн публічно висловили підтримку.
За словами джерел, ознайомлених з поглядами індійських компаній, Індія неохоче приєднується до схеми обмеження цін, оскільки її галузь побоюється, що може програти іншим покупцям у можливості купувати російську нафту за зниженими цінами.
Чиновники, які просувають план, хотіли б ввести його в дію до того, як на початку грудня набудуть чинності санкції ЄС проти нафти.
Міністр фінансів США Джанет Йєллен раніше заявляла, що цінові обмеження позбавлять президента РФ Путіна таких необхідних йому доходів, водночас утримуючи світові ціни на нафту на низькому рівні в міру набуття чинності санкціями ЄС.
Відомо, що Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
За даними головного управління розвідки міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.
З 24 лютого до 23 серпня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 13 560 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в країні: 5 614 цивільних осіб загинули, з них 362 дитини, 7 946 цивільних осіб отримали поранення, з них 610 дітей. 92 відсотки цих втрат були спричинені використанням вибухової зброї широкого радіуса дії в населених пунктах.
В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.