З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні зафіксували 50 повідомлень щодо торгівлі людьми

Дата: 03 Грудня 2022
A+ A- Підписатися
З початку війни українські правоохоронці отримали 50 повідомлень про злочини, пов’язані з торгівлею людьми. За шістьма такими фактами відкриті кримінальні провадження.
 
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ на тему “Протидія торгівлі людьми в умовах війни: захист українців в ЄС та ситуація з примусово переміщеними в РФ громадянами” зазначив представник Департаменту міграційної поліції НПУ Юрій Пархоменко.
 

“З початку війни є великий ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Ми розуміємо, що частина людей виїхала до Європи, частина переміщена всередині держави і частина людей примусово вивезені на територію РФ та РБ. Ризики величезні, тому що люди залишились без житла, без грошей, без праці. Так, держава виплачує їм кошти, надає місця тимчасового перебування, держава піклується про дітей та евакуйовує навчальні заклади, але ризик торгівлею людьми залишається дуже великим. На сьогодні з’явилась ще проблема – це поширення в ЗМІ неправдивої інформації щодо ситуації з торгівлею людьми. Так, мережею інтернет розповсюджуються дані про так званих 100 тисяч потерпілих громадян України від торгівлі людьми. Це неправдиві відомості”, – наголосив Пархоменко.

Він поінформував, що з початку вторгнення РФ підрозділи Міграційної поліції налагодили співпрацю з європейськими партнерами та була створена так звана європейська платформа з обміну інформації, де кожна європейська країна, яка долучилась до цієї платформи, надає інформацію щодо торгівлі людьми.

Він розповів, що вже проведена операція щодо протидії торгівлі дітьми, протидії жебракування, сексуальній та трудовій експлуатації.

“Всі країни відзвітували щодо проведення цих операцій, надали точні відомості і ми маємо наступну картину, що дійсно на сьогодні було 50 повідомлень про злочини, пов’язані з торгівлею людьми. Лише за 6 такими фактами відкриті кримінальні провадження”, – повідомив Пархоменко.

Він наголосив, що на цю мить ризики дуже великі, Україна співпрацює з Міжнародною організацією міграції та іншими партнерами, аби вживати превентивні заходи для протидії торгівлі людьми. Йдеться про інформаційні кампанії на пунктах пропуску на кордоні, розсилку смс-повідомлень українцям на території Європи, створення чат-ботів тощо.

Нагадаємо, раніше ZMINA повідомляла, що за даними ООН для українських жінок, які виїхали з країни через війну, високим є ризик стати жертвами торгівлі людьми. Відомо, що торговці людьми все частіше використовують онлайн-платформи для вербування жертв експлуатації.

За словами радниці з гендерних питань місії ООН Джо Енн Бішоп, після кількох місяців з початку російського вторгнення жіноче громадське суспільство в Україні повідомляє про збільшення торгівлі людьми через кордони та за межі України, а також про шукачів жінок в Україні. Так, 65% жертв торгівлі людьми – це молоді жінки та дівчата, яких, як правило, вербують з метою сексуальної експлуатації.

Читайте також: Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни: поради

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: