З наступного року хочуть заборонити пластикові пакети, а за їхнє розповсюдження штрафуватимуть

Дата: 07 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів виступає за обмеження обігу пластикових пакетів. 

Про це повідомляє Урядовий портал. 

Очільник відомства Роман Абрамовський нагадав, що парламентарі готуються до розгляду в другому читанні законопроєкту №2051-1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, який внесли на розгляд Верховної Ради ще у вересні минулого року. Документ, зокрема, містить заборону на продаж пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм і оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів з 1 січня 2022 року та запровадження штрафів за їхній продаж. 

“На першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Не існує безкоштовних пакетів. Ми платимо за них у вартості середнього чека в незалежності від того, беремо ми їх чи ні. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо”, – пояснив міністр.

Заборона, згідно з проєктом, не поширюватиметься на надлегкі пакети (завтовшки до 15 мкм) завширшки до 225 мм (без бічних складок), завглибшки до 345 мм (з бічними складками) і завдовжки до 450 мм (з ручками), які використовують як первинну упаковку свіжої риби, м’яса і продуктів з них, сипучих продуктів та льоду. Автори законопроєкту також хочуть, щоб пакети, які не відповідатимуть вимогам, але залишатимуться в магазинах до 1 січня 2022 року, утилізували за власний кошт господарі, що їх придбали.

Нагадаємо, що Україна перебуває на дев’ятому щаблі рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя. Велику частку відходів, а саме 26 мільйонів тонн, за словами дослідників, становлять тверді побутові та сільськогосподарські відходи, які охоплюють сміття, вироблене в господарствах, відходи збору, добрива з полів та пестициди.

Проблема відходів не унікальна для України. Сміття, яке залишають після себе люди, вчені знаходять у найрізноманітніших точках світу. Нещодавно влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати звідти пластик та мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. Пластиковий пакет знайшли й у найглибшій точці світу – Маріанському жолобі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: