З Луганщини до Дагестану окупанти вивезли ще 50 українських дітей – ЦНС

Дата: 05 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Росіяни продовжують викрадати українських дітей з тимчасово окупованих територій Луганщини. Так, під приводом “оздоровлення” окупанти вивезли 50 дітей до Дагестану. 

Про це інформує Центр національного спротиву (ЦНС).

Ілюстративне зображення. Фото: Getty Images

Відомо, що дітей з Луганської області забрали від батьків та відвезли нібито до республіканського центру “Сонячний берег”, що розташований у Дагестані. Організаторами вивозу дітей є “Жіночий рух Єдиної Росії”, тобто представники партії Володимира Путіна.

“У таких таборах діти піддаються ідеологічній обробці, де перед ними виступають пропагандисти, які нав’язують кремлівське бачення російського вторгнення в Україну. При цьому дітей часто не повертають батькам, якщо ті не приїжджають за ними особисто. Діти стають заручниками, аби виманити батьків й лишити у РФ, адже назад родину вже не пускають”, – розповіли у ЦНС. 

Як додають у центрі, це вивезення є ще одним прикладом політики геноциду, яку проводять росіяни на тимчасово захоплених територіях. Таким чином окупанти намагаються знищити самоідентичність цілого покоління українців, аби знищити українську націю.

Напередодні ZMINA писала, що правозахисники стверджують, що Росія неодноразово порушувала інтереси депортованих дітей, а також заперечувала їхні права на ідентичність, сімʼю та об’єднання з нею, освіту, доступ до інформації тощо.

Точна кількість депортованих дітей досі залишається невизначеною, однак факт такого масового переміщення не заперечують ні українська, ні російська сторони.

Трьома найпоширенішими “підставами” для організованого переміщення росіянами дітей з тимчасово окупованих територій є так звана евакуація з міркувань безпеки, передача дітей з метою усиновлення чи удочеріння, а також тимчасове перебування у так званих “таборах відпочинку”. Незалежно від форми розміщення українських дітей, їх постійно піддають впливу російських інформаційних кампаній, які часто є частиною цілеспрямованого перевиховання. 

Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі вже видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини президента Росії Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнному злочині незаконної депортації дітей з України до Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: