З Донеччини до Росії вивезли 108 дітей-сиріт і “влаштували” в прийомні сім’ї
Росіяни вивезли 108 українських дітей, які позбавлені батьківського піклування, з Донецької області на територію Росії. Їх “влаштували” в прийомні російські сім’ї.
Про це повідомила дитячий омбудсман РФ при адміністрації Путіна Марія Львова-Бєлова в російській соцмережі “ВКонтакті”.
Дітей спочатку привезли до Москви для зустрічі з “прийомними батьками”, перш ніж розвезти їх шістьма областями.
“Усього до кінця тижня батьки з’являться в 108 дітей-сиріт Донбасу, які набули російського громадянства”, – написала Львова-Бєлова.
На це відповіла Олена Зайцева, начальниця управління опіки щодо неповнолітніх Департаменту праці та соціального захисту населення Москви.
“Тепер вони наші”, – написала вона.
14 липня 32 дітей передали до сімей у Москві, Московській, Воронезькій, Калузькій та Тульській областях, а також у Ямало-Ненецькому автономному округу.
13 дітей за участю Львової-Бєлової вивезли до Росії з Донецька, Шахтарська і Макіївки. Ще 19 дітей раніше депортували до РФ. Росіяни називають це “евакуацією”.
Як відомо, наприкінці травня Путін спростив процедуру набуття російського громадянства для дітей-сиріт з України.
Таке рішення є частиною насильницької русифікації мешканців окупованих територій, зокрема дітей. Водночас це дозволить росіянам усиновлювати українських сиріт, оскільки раніше законодавство РФ забороняло всиновлення дітей без російського громадянства.
Читайте також: “Куди і як повідомляти про незаконне переміщення дітей-сиріт на окуповану територію або в Росію – алгоритм Мінреінтеграції”.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.