З червня в Україні мають рекультивувати сміттєві полігони після їхнього наповнення
З 1 червня набере чинності зміна до Державних будівельних норм щодо полігонів твердих побутових відходів.
Про це повідомив у фейсбуку колишній заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
https://www.facebook.com/lev.partskhaladze/photos/a.162260117261772/1508143026006801/?type=3&theater
- вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення, що створить безпечне довкілля в місцях, де раніше розташовувалися полігони;
- обов’язкове влаштування радіаційного контролю відходів, що потрапляють на полігон;
- нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах для можливості використання альтернативних джерел енергії;
- розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів фільтрату на прилеглій території полігону, що мінімізує ризики виникнення екологічних проблем і зараження води та ґрунту;
- чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах.
“Переповнені сміттєзвалища – велика проблема для України. І тут варто говорити не лише про жахливий сморід від них, а й про загрозу нашому життю. Це екологічна катастрофа – зараження ґрунту і повітря від небезпечних речовин і газу, що виділяються внаслідок гниття цього сміття”, – зазначив Парцхаладзе.
Нагадаємо, що Україна перебуває на дев’ятому щаблі рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя: рівень перероблення відходів у країні становить лише 3,2%.
Проблема відходів не унікальна для нашої країни. Сміття, яке залишають після себе люди, вчені знаходять у найрізноманітніших точках світу. Так, влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати звідти пластик та мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. Також пластиковий пакет знайшли й у найглибшій точці світу – Маріанському жолобі.
Як відомо, з квітня минулого року набули чинності нові державні будівельні норми, які, зокрема, впроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору для всіх маломобільних груп населення в Україні. Про те, чого ще чекати від нових будівельних норм, читайте тут.