З березня пенсії в Україні проіндексують на понад 7%

Дата: 23 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Уряд проіндексує пенсійні виплати з 1 березня. 

Про це розповіли у Кабміні. 

Фото: visitukraine.today

Відповідне рішення ухвалили під час засідання 23 лютого. Індексація стане третьою від початку повномасштабного російського вторгнення. 

“Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 гривні, а середня пенсія зросте до 5 717 гривень”, – звітує очільник уряду Денис Шмигаль

Індексація, за розрахунками посадовців, торкнеться більш як 10 мільйонів українців: 9,5 мільйона цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств та майже 100 тисяч “чорнобильців”.

Крім того, з 1 квітня з урахуванням оновленого страхового стажу автоматично перерахують пенсії для 654 тисяч працюючих пенсіонерів. У планах урядовців на 2024 рік також індексація найнижчих пенсій. Кожен другий український пенсіонер отримує менш як 4 тисячі гривень. 

Фото: Опендатабот

За оцінюванням ООН, дві третини серед українських пенсіонерів – це жінки. Водночас виплати для них у середньому на 30% нижчі, ніж для чоловіків.

Нагадаємо, що у парламенті обговорюють створення “збалансованої системи” соцвиплат.

Економісти прогнозують, що вже за кілька років пенсіонерів в Україні буде більше, ніж громадян, що працюють. Водночас економічне навантаження на кожного працівника зросте з 15,7 тисячі гривень у 2021 році до 28,7 тисячі у 2030-му.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter