Із 2024 року трансплантації та лікування від безпліддя фінансуватимуться державою
Кабінет Міністрів України затвердив програму медичних гарантій на 2024 рік. Вона зосередиться на відновленні здоров’я й людського потенціалу. Держава спрямує на реалізацію програми 158,8 мільярда гривень. Це на 16 мільярдів гривень більше, ніж торік.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя України.
Програма охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану й високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу й медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років і допомогу під час вагітності й пологів.
Загалом у програмі медичних гарантій на наступний рік передбачено 44 пакети послуг, серед яких три нові:
- лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro);
- лікування дорослих і дітей методом трансплантації органів;
- лікування дорослих і дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.
Ставка за напрямом лікування безпліддя становитиме 60 324 грн за один повний цикл. До нього застосовуватимуть коефіцієнти відповідно до використаного методу запліднення яйцеклітини, а також повноти циклу.
Пріоритетом залишається охорона материнства й дитинства. За одним з найвищих тарифів у програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2024 році тариф переглянуть, розмір оплати залежатиме від складності випадку.
Для центрів трансплантації НСЗУ сформувала два окремі пакети. Перший передбачає фінансування органної трансплантації, другий – покриття пересадок кісткового мозку. Держава водночас забезпечуватиме як лабораторний, так і післяопераційний супровід пацієнтів.
Усі операції з трансплантації оплачуватиме держава незалежно від їхньої кількості.
Також особливу увагу приділять психологічній допомозі. Зокрема, діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений 2022 року, і буде збільшений тариф на стаціонарну психіатричну допомогу, який також залежатиме від складності випадку. Крім того, продовжать надавати психіатричну допомогу мобільними мультидисциплінарними командами, триватиме створення й функціонування центрів ментального здоровʼя.
Нагадаємо, що в лютому цього року Кабінет Міністрів вніс зміни до відповідної постанови, дозволивши центрам трансплантації використовувати спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору під час доставляння органів. Нині операції з пересадки органів проводять у 32 медичних закладах.
Читайте також: Від трьох і більше врятованих життів. Як я став посмертним донором всього за 10 хвилин