Євросоюз вирішив заборонити використання небезпечних речовин у дитячих іграшках
Країни Європейського Союзу разом із Європарламентом домовилися про заборону використання шкідливих хімічних речовин у дитячих іграшках.
Про це повідомило видання Le Figaro.

Щоб нові правила набрали чинності, їх ще мають формально затвердити Рада ЄС та сам Європейський парламент.
Угода, зокрема, стосується повної заборони так званих “вічних хімікатів” – пер- та поліфторалкільних речовин (PFAS), які майже не розкладаються в природі. Їх можуть залишити лише в тих випадках, коли діти не мають до них жодного доступу.
PFAS активно застосовують у промисловості – наприклад, для виготовлення водовідштовхувальних або термостійких матеріалів. Але навіть незначна дія цих речовин протягом тривалого часу може завдати шкоди здоров’ю: викликати проблеми з печінкою, підвищення рівня холестерину, ослаблення імунної системи, впливати на вагу новонароджених і підвищувати ризик деяких видів раку.
Домовленість також передбачає заборону інших токсичних речовин, зокрема так званих ендокринних деструкторів – хімікатів, що порушують роботу гормональної системи.
Авторка нового регламенту, депутатка Європарламенту з Німеччини Маріон Вальсманн, зазначила, що документ має на меті захистити дітей, підтримати справедливу конкуренцію на ринку та зміцнити економіку Європи. Вона також зауважила, що кожна п’ята продукція, яку вилучали з європейського ринку через небезпеку, була саме дитячою іграшкою.
Міністр технологій Польщі Кшиштоф Пашик, чия країна зараз головує в Раді ЄС, додав, що нині європейські вимоги до безпеки іграшок є одними з найжорсткіших у світі. Водночас він наголосив, що ЄС має й надалі уважно стежити за ризиками та адаптувати правила, незалежно від того, в якій країні виготовляють продукцію.
Раніше ZMINA писала, що на дні світового океану зосереджено від 3 до 11 мільйонів тонн пластикового сміття. Вчені кажуть, що щохвилини в океан потрапляє сміттєвоз пластику.
Нагадаємо, що ще у 2018 році у київській школі №232 стартував освітній проєкт Kyiv School Recycling, у межах якого сортували сміття та проводили інформаційну роботу з учнями.