Євросоюз вирішив заборонити використання небезпечних речовин у дитячих іграшках

Дата: 11 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Країни Європейського Союзу разом із Європарламентом домовилися про заборону використання шкідливих хімічних речовин у дитячих іграшках.

Про це повідомило видання Le Figaro.

Фото: CentrMed

Щоб нові правила набрали чинності, їх ще мають формально затвердити Рада ЄС та сам Європейський парламент.

Угода, зокрема, стосується повної заборони так званих “вічних хімікатів” – пер- та поліфторалкільних речовин (PFAS), які майже не розкладаються в природі. Їх можуть залишити лише в тих випадках, коли діти не мають до них жодного доступу.

PFAS активно застосовують у промисловості – наприклад, для виготовлення водовідштовхувальних або термостійких матеріалів. Але навіть незначна дія цих речовин протягом тривалого часу може завдати шкоди здоров’ю: викликати проблеми з печінкою, підвищення рівня холестерину, ослаблення імунної системи, впливати на вагу новонароджених і підвищувати ризик деяких видів раку.

Домовленість також передбачає заборону інших токсичних речовин, зокрема так званих ендокринних деструкторів – хімікатів, що порушують роботу гормональної системи.

Авторка нового регламенту, депутатка Європарламенту з Німеччини Маріон Вальсманн, зазначила, що документ має на меті захистити дітей, підтримати справедливу конкуренцію на ринку та зміцнити економіку Європи. Вона також зауважила, що кожна п’ята продукція, яку вилучали з європейського ринку через небезпеку, була саме дитячою іграшкою.

Міністр технологій Польщі Кшиштоф Пашик, чия країна зараз головує в Раді ЄС, додав, що нині європейські вимоги до безпеки іграшок є одними з найжорсткіших у світі. Водночас він наголосив, що ЄС має й надалі уважно стежити за ризиками та адаптувати правила, незалежно від того, в якій країні виготовляють продукцію.

Раніше ZMINA писала, що на дні світового океану зосереджено від 3 до 11 мільйонів тонн пластикового сміття. Вчені кажуть, що щохвилини в океан потрапляє сміттєвоз пластику. 

Нагадаємо, що ще у 2018 році у київській школі №232 стартував освітній проєкт Kyiv School Recycling, у межах якого сортували сміття та проводили інформаційну роботу з учнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter