Європейський Союз ратифікував Стамбульську конвенцію
Європейський Союз ратифікував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, більш відому як Стамбульська конвенція.
Про це повідомила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.
I welcome today’s ratification by the EU of the @coe Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence, known as @coe “Istanbul Convention”: a very good day for Europe @helenadalli @MarieFontanel67 @SwedeninCoE
— Marija Pejčinović Burić (@MarijaPBuric) June 28, 2023
Вона привітала завершення процедури з боку ЄС, зазначивши, що це “хороший день для Європи”.
Цього очікували від 1 червня, коли шведське головування в Раді ЄС оголосило про рішення ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Перед тим, у травні, відповідний крок підтримав Європарламент.
Утім, держави ЄС усе одно повинні самостійно ратифікувати Конвенцію. Цього ще не зробили Болгарія, Латвія, Литва, Словаччина, Угорщина і Чехія.
Євросоюз підписав Стамбульську конвенцію в червні 2017 року, але тоді деякі країни-члени заявили, що ратифікувати документ на рівні блоку можна лише за одностайної згоди. Суд ЄС заперечив цю заяву, уточнюючи, що блок може приєднатися до конвенції в питаннях надання притулку, судової співпраці в кримінальних справах та зобовʼязань інституцій та органів держуправління.
Нагадаємо, що 1 листопада 2022 року Стамбульська конвенція набула чинності в Україні. Противники Стамбульської конвенції в Україні також апелюють тим, що вона суперечить релігійним традиціям в Україні. Однак конвенція не регулює релігійних норм чи вірувань, а підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана честь не мають розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства.
Читайте також: Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію за хорватським сценарієм. Що це означає?