1 листопада в Україні набуває чинності Стамбульська конвенція

Дата: 01 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

1 листопада в Україні набуває чинності Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству. 

Про це повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: Amnesty International Україна

“1 листопада 2022 року для України набуває чинності Стамбульська конвенція. Відповідно до неї, постраждалим особам забезпечується якнайкращий захист і підтримка, сприяння їхньому фізичному, психологічному та соціальному відновленню”, – йдеться в повідомленні.

Згідно зі Стамбульською конвенцією, для постраждалих від насильства забезпечуються такі заходи:

  • застосування захисних приписів;
  • забезпечення інформування потерпілих про їхні права та можливості отримання допомоги й захисту;
  • забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки;
  • незамовчування проблеми домашнього насильства;
  • захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.

Втім, за словами Лубінця, попри важливість питання, особливо в умовах тривалої війни, існують міфи про Стамбульську конвенцію.

“Наприклад, що Стамбульська конвенція вводить у національне законодавство України поняття “гендер”, яке буде негативно впливати на інститут сім’ї. Водночас поняття гендерної рівності як рівний правовий статус жінок і чоловіків використовується в Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” з 2005 року і не несе жодної шкоди”, – наголосив Лубінець.

Він додав, що противники Стамбульської конвенції в Україні також апелюють тим, що остання суперечить релігійним традиціям в Україні. Однак конвенція не регулює релігійних норм чи вірувань, а підкреслює, що культура, звичаї, релігія, традиції або так звана честь не мають розглядатися як виправдання будь-якого акту насильства.

Нагадаємо, що Україна ратифікувала конвенцію із заявами, що містять певні застереження. Про те, які саме це застереження і чи поширена така практика ратифікації Стамбульської конвенції в країнах Європи, читайте за посиланням.

У липні Україна офіційно завершила процедуру ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter